Vyberte možnost Stránka

Startup Langino učí odbornou slovní zásobu angličtiny

Startup Langino učí odbornou slovní zásobu angličtiny

Startup Langino firmám a konkrétně pak jejich zaměstnancům zajišťuje odbornou slovní zásobu angličtiny pro výkon jejich práce. České společnosti se přitom potýkají v této oblasti s problémy.  Česká firma Langino vznikla v roce 2017.

 

Inovativním produktem firmy jsou online výukové nástroje pro efektivní studium slovíček a frází. Vycházejí přitom vstříc individuálním potřebám každého klienta. Díky nim získá klient lepší kontrolu nad obsahem výuky jazyka a také nad pokroky svých zaměstnanců. Ve výsledku je tak studium jazyka pro firmu efektivnější, a tím i levnější.

Firma Langino se zúčastnila programu na podporu podnikání začínajících startupů CzechStarter (září 2017 – duben 2018). Součástí bylo sto padesát hodin mentoringu s cílem získat know-how pro řízení svého podnikání, upřesnění finančního plánu, přípravu strategie vstupu na zahraniční trh a získání podpory při hledání investora.

V průběhu mentoringu se jako priorita ukázala stabilizace firmy na českém trhu. To znamenalo práci na zavedení interních procesů, rozšíření obchodního týmu a zefektivnění komunikace. Vstup na zahraniční trhy startup Langino pod vedením mentorů přehodnotil a odsunul na pozdější dobu.

 

Milník platících zákazníků z řad velkých značek

Během spolupráce s dvojicí zkušených mentorů CzechInvestu se Langinu podařilo zavést nové interní procesy ve firmě, vytvořit nové kanceláře a centrálu v Brně a rozšířit tým spolupracovníků. Vedle řízení firmy pracovali v Langinu na svém produktu a představili beta verzi nového vzhledu aplikace.

Důležitým mezníkem byl pro firmu příchod nového investora a první platící zákazníci z řad velkých značek, jako je Škoda AutoStudent Agency, a reference od jazykové školy Polyglot a Magic English.

 

Také by vás mohlo zajímat:

Meetupy jsou alternativou k pracovnímu trhu a chtějí jít studentům blíž

 

Zdroj: CzechInvest

O autorovi