Vyberte možnost Stránka

Startup Chcipravnika.online tvoří první český marketplace právních služeb

Startup Chcipravnika.online tvoří první český marketplace právních služeb

Startup Chcipravnika.online pracuje na prvním českém marketplace zaměřeném na právní služby a prosperuje. Během dvou měsíců nabral více než 50 právníků nabízejících přes 500 služeb.

 

Projekt Chcipravnika.online usnadňuje hledání právního zástupce a konkrétních právních služeb, které advokáti prostřednictvím platformy propagují. Těch je aktuálně k dispozici již více než 500 a advokáti tak přicházejí na chuť novému způsobu zviditelnění svých služeb.

Advokátům zajišťujeme nový způsob propagace, na který nebyli doposud zvyklí. Vytvořením profilu mohou během několika kliknutí propagovat své služby koncovým zákazníkům,“ uvádí spoluzakladatel a CEO projektu Milan Dang.

Nové možnosti zviditelnění se advokátům očividně zalíbily. Do platformy se jich registrovalo již více než 50.

 

Právníci nabízejí krátké konzultace zdarma

„Těší nás, že se nám daří pokrývat velká města. Během následujících měsíců očekáváme zapojení dalších desítek advokátů a brzy tak doufáme v pokrytí všech krajů v České republice,“ dodává Milan Dang.

Platformu Chcipravnika.online využily k vyhledání právních služeb již tisíce lidí.

„Návštěvníci webu oceňují především možnost výběru z více advokátů a několika právních odvětví na jednom místě. Výhodou je také uvádění právních služeb včetně jejich ceny, což nebylo doposud příliš běžné. Návštěvníkům to však výrazně zjednodušuje orientaci v nabídce služeb,“ uvádí spoluzakladatel projektu Jakub Urban.

Cena zveřejněných služeb se pohybuje od pár set až po desítky tisíc korun. Na profilech některých advokátů je také možné dohledat krátké konzultace zdarma.

 

Efektivnější alternativa pro právníky k vlastním webovým stránkám

Ceny služeb si určují samotní advokáti, v žádném případě je nechceme v tomto ohledu ovlivňovat. Cílem projektu není snižovat ceny právních služeb, ale poskytovat klientům možnost výběru. Advokáti to tak myslím také vnímají a na svých profilech zveřejňují ceny, za které dané služby ve své praxi běžně poskytují,“ dodává Jakub Urban.

Advokáti za samotnou registraci do platformy nic neplatí, zpoplatněno je jim až zobrazení profilu. Platforma tak funguje na principu pay-per-click, kdy si advokáti sami nastaví cenu za návštěvu jejich profilu.

„Snažíme se, aby se advokátům propagace na platformě především vyplatila. Nechtěli jsme zavádět žádné paušální poplatky, ale spíše nechat advokátům volnou ruku v tom, kolik jsou za propagaci ochotni zaplatit. Dlouhodobým cílem je totiž advokátům poskytovat levnější a efektivnější alternativu k vlastním webovým stránkám či profilu na sociálních sítích,“ dodává Jakub Urban.

 

Část týmu studuje právnickou fakultu

Za projektem stojí tým se zkušenostmi nejen z oblasti práva, ale také legaltech.

„Část týmu vystudovala nebo stále studuje právnickou fakultu a část týmu naopak stála u vývoje největších právních systémů u nás. Máme tak všichni k projektu osobní vztah a motivaci navíc něco v této oblasti změnit k lepšímu,“ uzavírá Milan Dang.

 

Také by vás mohlo zajímat:

Praha se otevírá milovníkům dinosaurů s nejmodernější virtuální realitou

BOZP se zaměří na duševní pohodu zaměstnanců

 

Zdroj: Chcipravnika.online

O autorovi