Vyberte možnost Stránka

Startup bezDodavatele nabízí 100% zelenou elektřinu

Startup bezDodavatele nabízí 100% zelenou elektřinu

Startup bezDodavatele poskytne domácnostem 100% zelenou elektřinu od českých výrobců a zelený plyn bez emisí CO2. Český energetický trh se nově rozrůstá o společnost, která si zakládá především na pozitivním přístupu k životnímu prostředí. Nabízí elektřinu, kterou vytvářejí pouze čeští výrobci obnovitelných zdrojů. Cílem startupu bezDodavatele je podpoření České republiky v přechodu k čisté energii. Je to záslužná cesta především kvůli tomu, že podle údajů z roku 2018 je Česko v Evropské unii (EU) čtvrtým největším znečišťovatelem CO2 na hlavu.

 

Startup bezDodavatele nabízí novou platformu pro klienty, jež mají v úmyslu ve svým domácnostech využívat zelené elektřiny z obnovitelných zdrojů.

„Největším zdrojem tuzemských emisí skleníkových plynů byl podle statistik Ministerstva životního prostředí energetický průmysl, a to s podílem přes 40 %. Vyprodukuje jich tak téměř třikrát více než doprava. Naše země je také podle celosvětových dat čtvrtý největší znečišťovatel CO2 na hlavu v Evropě a sedmadvacátý na světě. U bezDodavatele proto nabízíme řešení pro všechny, kteří chtějí podpořit již dostupnou alternativu a podílet se na snižování CO2 v ovzduší,“ říká zakladatel projektu bezDodavatele Robert Chmelař.

Startup bezDodavatele rovněž nabízí plyn, který sice není obnovitelným zdrojem, ale pro životní prostředí představuje čistší alternativu pro vytápění než tuhá paliva. Spalování zemního plynu i přesto ale produkuje nežádoucí emise CO2.

Tuto skutečnost česká firma kompenzuje podporováním projektů, jež se snaží přispívat ke snížení CO2 v ovzduší. Jde o iniciativy, mezi něž patří výsadba stromů, tvorba zelených ploch nebo projekty zaměřené na dekarbonizaci.

 

Cena plynu a elektřiny se odráží od tržní ceny

Zelenou elektřinu chtějí využívat především lidé, kteří přispívají k ochraně životního prostředí. Navzdory tomu není možné zcela zajistit, aby do zásuvek zákazníků směřovala výhradně zelená energie.

„Abychom měli jistotu, že bereme elektřinu od konkrétního zdroje, museli bychom k němu natáhnut kabely. Nemůžeme proto kontrolovat, jaká energie do našich zásuvek putuje. Můžeme se ale vědomě rozhodnout, komu za ní budeme platit. Společně tak podporujeme přesun k čistší energetice, protože čím víc nás bude, tím více peněz poputuje k českým výrobcům z obnovitelných zdrojů místo ke kouřícím uhelným elektrárnám nebo do zahraničí,“ zdůraznil Robert Chmelař.

Využívání čistě zelené energie stojí domácnosti téměř stejné peníze, jako představují vynaložené částky za streamovací služby, jako jsou Netflix nebo Spotify. BezDodavatele si účtuje za jeden den 6 korun bez DPH. Cena vlastní elektřiny a plynu se odráží od tržní ceny a bezDodavatele ji žádným způsobem neovlivňuje.

„Částka tak přesně kopíruje cenu na trhu v danou chvíli, bez jakýchkoli spekulací třetích stran. To je velký rozdíl, protože u většiny tradičních dodavatelů platíte pevně danou cenu po celý rok. U té ale dodavatel zohledňuje případné výkyvy v průběhu roku a přičítá si své náklady a zisk, čímž samozřejmě částka stoupá. To u nás přesně vidíte, co a komu platíte,“ vysvětlil Robert Chmelař.

Startup vede skupina lidí se zkušenostmi z energetiky a financí. Ti mají v úmyslu po vzoru takzvaných FinTechů v bankovnictví změnit k lepšímu i svět energetiky.

Jde o segmenty, jenž dlouhou dobu čelí negativním dopadům na životní prostředí. Nemá ani nejlepší pověst u zákazníků. Cílem je tak větší důraz na ekologii a transparentnost.

Také by vás mohlo zajímat:

Umělé zalesňování v ČR loni výrazně stouplo, více se i těží

Potravinová soběstačnost v Česku aneb jak jí docílit?

 

Zdroj: Tývka.cz

O autorovi