Vyberte možnost Stránka

Startuje registrace do soutěže Investičně atraktivní region

Startuje registrace do soutěže Investičně atraktivní region

Soutěž Investičně atraktivní region nabízí jedinečnou možnost prezentovat svoji obec jako příklad efektivní spolupráce s podnikatelským sektorem. Pokud radnice měst otevřeně komunikuje s podnikateli a naslouchá jejich potřebám, pokouší se o propojování podnikatelského sektoru se školami a vytváří podnikatelskou infrastrukturu, pak měla zvážit, zdali není vhodné prezentovat výsledky práce a zabojovat ve čtvrtém ročníku této soutěže o investičně nejatraktivnější region České republiky.

 

Soutěž se pořádá pod režií agentury pro podporu podnikání a investic CzechInvest. Je určena pro obce, města, svazky obcí ale i pro mikroregiony bez ohledu na jejich velikost. K vyhlášení soutěže dojde v rámci slavnostního vyhlášení celostátních výsledků srovnávacího průzkumu Město pro byznys, které se uskuteční v červnu letošního roku.

Přihlášení se budou vyhodnocovat v rámci dvou kol. V prvním kole bude rozhodovat velikost investic vynaložených do rozvoje podnikatelské infrastruktury nebo do školství. Hodnotit se bude ale i hloubka spolupráce radnice s podnikatelskou sférou.

Do celostatního kola se probojuje šest finalistů, jež své výsledky představí odborné porotě složené ze zástupců CzechInvestu, Ministerstva průmyslu a obchodu, Svazu měst a obcí ČR, Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR a dalších partnerů.

Výherci zabojují o voucher na poradenství v oblasti strategického rozvoje obce od firmy Berman Group. Voucher lze následně využít na konzultace záměrů ekonomického rozvoje obce, zvýšení konkurenceschopnosti území nebo metodickou pomoc a doporučení pro posuzování dopadů rozvojových záměrů obce do území.

Zájemci o účast v soutěži musí vyplnit online přihlášku a odeslat ji nejpozději do 30 dubna 2020.

Tradice této soutěže odstartovala již v roce 2017, v rámci kterého se nejatraktivnějším regionem stal STAR Region. O rok později zvítězilo město Kunovice. V roce 2019 se vítězem stal Žďár nad Sázavou.

 

Co může soutěž Investiční atraktivní region přinést?

  • srovnání s ostatními obcemi, svazky obcí či mikroregiony z celé republiky
  • nové kontakty a propojení se zástupci municipalit či regionalisty
  • inspiraci a know-how
  • nové možnosti spolupráce
  • zvýšení povědomí o vašem městě
  • propagaci činnosti radnice směrem k podnikatelům, investorům i občanům
  • získání zpětné vazby pro vaši práci od expertů v oboru

 

 

Také by vás mohlo zajímat: 

Podpořili jsme už přes 300 startupů, říká Karolína Krámková z CzechInvest

Seniorem s radostí chce vrátit seniorům důstojné místo

Výpadek dodávek z Asie velké firmy tendrují na lokální trh

Zdroj: CzechInvest, Tývka.cz 

O autorovi