Vyberte možnost Stránka

Spotřebitelé spoléhají v 97 % na recenze výrobků, výběr nově usnadní Opinio

Spotřebitelé spoléhají v 97 % na recenze výrobků, výběr nově usnadní Opinio

Spotřebitelé jsou ve velké míře při nakupování zboží závislí na uživatelských recenzích. Portál Powerreviews.com uvádí, že recenze využívá 97 procent zákazníků. Pětaosmdesát procent nakupujících se zase před potvrzením objednávky zaměřuje na negativní recenze. Užitečným nástrojem pro nakupování je nová aplikace Opinio – hodnocení produktů. Ta se zaměřuje na analyzování výrobků z internetu. Uživatelům má usnadnit výběr zboží.

 

Ve světě internetu se stává stále ve větší míře důležité hodnocení od reálných uživatelů, jež předávají vlastní zkušenosti se svým produktem.

Firma Cyrrus Advisory tak společně s Mendelovou univerzitou vyvinula software MTA, jehož algoritmus analyzuje text.

Na tomto softwaru je postavena právě aplikace Opinio. Zaměřuje se na identifikaci vlastností produktu a rovněž vyhodnocuje reakce uživatelů.

Nejnovější průzkumy poukazují na to, že konzumenti se zaměřují průměrně na deset recenzí. Poté vzroste jejich důvěra o daném produktu.

 

Opinio

Výhodami aplikace jsou rychlosti, aktuálnost a jednoduchost

Hlavními přednostmi této aplikace je aktuálnost, rychlost a jednoduchost.

Opinio tak dokáže jednoduše a rychle analyzovat hodnocení produktů pomocí recenzí sesbíraných od skutečných spotřebitelů.

Společnost aktuálně podle product leadera Cyrrus Advisory Vladimíra Vacula testuje, zdali aplikace pomůže během rozhodování a výběru spravných dárků. Vánoce jsou pak tím vhodným svátkem pro získání potřebných dat.

 

Opinio

Aplikace se zaměřuje na mobilní telefony, digitální fotoaparáty a objektivy

Opinio – hodnocení produktů se prozatím zaměřuje na tři segmenty. Konkrétně jde o mobilní telefony, digitální fotoaparáty a objektivy.

Aplikace je dostupná na Google Play. V budoucnu mají přibýt v aplikaci další oblasti. Má jít například o televizory nebo notebooky.

Uživatelům má do budoucna pomoci i chatbot, který podá pomocnou ruku při výběru požadovaného zboží.

O autorovi

Michal Kvapil

Jsem člověk, který si prošel bohatou praxí v oblasti žurnalistiky. Stáž jsem odstartoval na Novinkách.cz. Následně jsem přešel do mediální skupiny Lagardere, kde jsem pět let působil v Rádiu Zet / BBC na redaktorské a editorské pozici. Pracoval jsem i na pozici zprávaře. Následně jsem přešel pod projekt Youradio Talk, kde jsem měl i vlastní pořady - například Krypton pořad o kryptoměnách. Praxi jsem nabral i v regionální televizi První boleslavská, ve které jsem si prošel prací kameramana, střihače i redaktora. Souběžně s tím spolupracuji pro portál Mladaboleslav.cz a Boleslavský deník.