Vyberte možnost Stránka

Spojujeme Česko sdílí seznam firem bojujících proti koronaviru

Spojujeme Česko sdílí seznam firem bojujících proti koronaviru

Spojujeme Česko se díky velkému zájmu a měnící se situaci rozhodlo nasdílet seznam českých výrobců ochranných prostředků včetně jejich kontaktních informací. Firmy, které pomáhají v boji proti koronaviru, jsou tak dostupné na webových stránkách na úvodu uvedené platformy. Více o tom informovala agentura na podporu podnikání a investic CzechInvest.

 

Již během druhé poloviny dubna CzechInvest zveřejnil seznam českých výrobců ochranných prostředků bojujících proti koronaviru. Šlo rovněž o firmy, jež získaly kýžené certifikáty.

Nebývalý zájem a měnící se situace donutila celou iniciativu seznam nasdílet i v online podobě. Nyní je doplněný i o kontaktní informace na jednotlivé firmy.

V seznamu figuruje pětatřicet českých výrobců a dodavatelů ochranných prostředků. Ti jsou již v současnosti nebo v blízké době budou schopni vyrábět certifikované zdravotnické a osobní ochranné prostředky. Konkrétně jde o roušky, respirátory, polomasky, brýle a štíty, obleky, návleky a pláště.

 

Proti koronaviru bojují i společnosti z automotive

České firmy si bezpochyby zaslouží bezmezný obdiv za neuvěřitelnou mobilizaci svých výrobních kapacit a flexibilitu výrobních programů v extrémně krátké době. Je pravdou, že produkce českých firem postupně narůstá, ovšem ruku v ruce s tím musí jít i certifikace jednotlivých výrobků. Pokud produkty nejsou certifikovány, není možné je uvádět na trh,“ říká ředitel Odboru inovací CzechInvestu Jakub Hájek, který je s českými firmami v pravidelném kontaktu.

CzechInvest výrobní kapacity jednotlivých firem průběžně monitoruje. K tradičním výrobcům na výrobu ochranných prostředků se přidávají i některé společnosti z automobilového průmyslu. Nejsou součástí žádné asociace nebo dodavatelského řetězce. V tomto případě mohly tyto společnosti uniknout pozornosti záslužné iniciativy. V tomto případě se mohou přihlásit na e-mailu healtechsupport@czechinvest.org.

 

Také by vás mohlo zajímat: 

CzechInvest vydal seznam výrobců certifikovaných ochranných prostředků

Hackathon Hack the Crisis CR získal partnera Hyundai

Investice do startupů koronavirus ovlivní minimálně

Zdroj: CzechInvest

O autorovi