Vyberte možnost Stránka

Soutěž & Podnikej uvolnilo výukovou aplikaci zdarma

Soutěž & Podnikej uvolnilo výukovou aplikaci zdarma

Soutěž & Podnikej jakožto projekt určený pro podporu podnikání mladých studentů společně s partnery z Vesmírné kuře uvolňuje zdarma výukovou aplikaci. Jejím prostřednictvím chtějí iniciátoři projektu podat pomocnou ruku středoškolákům v jejich sebevzdělávání.

 

Studenti tak mají otevřenou cestu naučit se novým věcem a rozvíjet dál svoji myšlenku. Výuková webová aplikace provází studenty různými úkoly, které začínají u samotných prvopočátků podnikání.

Za pár dní jsou pomocí aplikace schopni připravit reálný podnikatelský záměr.

Samotná aplikace se používala v rámci soutěže. Pro nové účely v rámci koronavirové pandemie se z aplikace odebrali funkce spojené s mentorem, expertem a sbíráním bodů.

K dispozici je pouze obsah a výuková část s možností komunikace s týmem. Na plnění úkolů mají studenti standardně čas po dobu tří měsíců. Jde o dobu, kterou trvá samotná soutěž. Dokončit program na aplikaci je možné i za měsíc. Vše záleží pouze na složitosti samotného nápadu a jeho následné realizaci.

 

Informaci o aplikaci šíří i pedagogové

Tvůrci projektu uvádějí, že vyvinout technologickou aplikaci trvá logicky déle oproti prodeji ručních výšivek.

„Během prvních dvou dnů se nám přihlásilo 33 studentů. Možnost zapojení jsme rozposlali nejprve skrze náš newsletter, dále jej šíříme přes všechny naše sociální sítě (Facebook, Instagram, Linked-In). Podle formuláře k nám nejvíce lidí přišlo právě z Facebooku a Instagramu, ale jsou mezi nimi i tací, kteří se o této možnosti dozvěděli od svého pedagoga,“ řekla Anna Veselá ze Soutěž & Podnikej.

Učitelům se informace o spuštěné aplikaci dostaly prostřednictvím newsletteru.

„Studentům bude aplikace k dispozici po celou dobu toho, co budou zavřené školy. Žádný rating k dispozici není, ale mají k dispozici organizátory S&P, kteří jsou jim k dispozici v případě dotazů, potřeby propojení s odborníky atd.,“ sdělila Veselá.

Jak získat přístup k aplikaci Soutěž & Podnikej

Středoškolák musí použít formulář s žádostí o přihlašovací údaje. Ty mu následně dorazí na jeho e-mailovou adresu.

Následně můžete spustit aplikaci Soutěž & Podnikej a začít se vzděláváním.

Soutěž & Podnikej chce tímto krokem otevřít cestu většímu množství středoškoláků a i navzdory neblahé situaci zajistit vznik zajímavých nápadů.

Jestliže nejste středoškolákem, tak to vůbec nevadí. I přesto totiž můžete tuto myšlenku šířit dál a pomoci tak vychovat další mladé podnikatele.

 

 

 

Také by vás mohlo zajímat:

Soutěž & Podnikej ovládl osvětový projekt Daruju Krev

Daruju krev chce expandovat do rozvojových států, kde nejsou peníze

„Pokud chcete úspěšné podnikání, musíte jít krůček po krůčku,“ říká M. Vítek z Fundchaser

 

Zdroj: Tývka.cz

O autorovi

Michal Kvapil

Jsem člověk, který si prošel bohatou praxí v oblasti žurnalistiky. Stáž jsem odstartoval na Novinkách.cz. Následně jsem přešel do mediální skupiny Lagardere, kde jsem pět let působil v Rádiu Zet / BBC na redaktorské a editorské pozici. Pracoval jsem i na pozici zprávaře. Následně jsem přešel pod projekt Youradio Talk, kde jsem měl i vlastní pořady - například Krypton pořad o kryptoměnách. Praxi jsem nabral i v regionální televizi První boleslavská, ve které jsem si prošel prací kameramana, střihače i redaktora. Souběžně s tím spolupracuji pro portál Mladaboleslav.cz a Boleslavský deník.