Vyberte možnost Stránka

Sociální sítě aneb co se na nich děje každou minutu

Sociální sítě aneb co se na nich děje každou minutu

Sociální sítě se prakticky celosvětově proměnily v ústřední komunikační kanál a místo, kde lidé tráví volný čas. Tento váznam se prohlubuje kór v roce 2020, kdy prokupla pandemie Koronaviru. Mnoho lidí tak zůstává ve svých domovech. Domo nyní příchází s novou infografikou pojmenovanou „Data Never Sleeps“ neboli Data nikdy nespí. Díky ní si můžete udělat rychlou představu o tom, co se děje každou minutu v online světě.

 

Každou minutu pak uživatelé nahrají na Facebook v průměru 147 tisíc fotografií. Ke Twitteru se zase připojí 319 nových uživatelů. Na Instagramu se objeví 347 222 nových příběhů a na YouTube uživatelé nahrají videa v délce 500 hodin. Lidé na Netflixu zhlédnou 404 444 hodin video obsahu.

Představujete si kvantum dat, která se nahrávají do online prostoru? Jde o obří obnos. Tyto informace a nové poznatky přitom sbírají hlavní weboví giganti.

 

 

Také by vás mohlo zajímat:

Koronavirus aneb jaké obory zasáhl nejvíce

Mlékárna Hollandia šetří odstraněním plastových víček tuny plastu

Zdroj: Domo, Tývka.cz

O autorovi

Michal Kvapil

Jsem člověk, který si prošel bohatou praxí v oblasti žurnalistiky. Stáž jsem odstartoval na Novinkách.cz. Následně jsem přešel do mediální skupiny Lagardere, kde jsem pět let působil v Rádiu Zet / BBC na redaktorské a editorské pozici. Pracoval jsem i na pozici zprávaře. Následně jsem přešel pod projekt Youradio Talk, kde jsem měl i vlastní pořady - například Krypton pořad o kryptoměnách. Praxi jsem nabral i v regionální televizi První boleslavská, ve které jsem si prošel prací kameramana, střihače i redaktora. Souběžně s tím spolupracuji pro portál Mladaboleslav.cz a Boleslavský deník.