Vyberte možnost Stránka

SmartWorld je SimCity pro efektivní řízení skutečných měst

SmartWorld je SimCity pro efektivní řízení skutečných měst

Tranzitní doprava ve 100 největších světových městech vzroste do roku 2030 o 36 procent. Poukazuje na to statistika Světového ekonomického fóra. Ruku v ruce s tím stoupne i míra dopravních zácp a to o 21 procent. V souvislosti s tím se objevuje zajímavé technologické řešení. To nabízí používání dronů a vzdušných taxíků. Snadnou implementaci do skutečné praxe slibuje společnost Cityzenith se svoji technologií SmartWorld. To považuje za SimCity pro efektivní řízení skutečných měst.


Cityzenith byla mezi deseti inovativními americkými firmami, které se prezentovaly na prestižním virtuálním eventu pod titulkem Ignite the Night: Aeronautics’ NASA iTech virtual event yesterday.

Cityzenith vyvinula produkt SmartWorldOS™, pomocí kterého je schopna vymodelovat 3D model obřích měst, jako je New York, Londýn nebo Tokio. Nazývají je jako digitální dvojčata.

Digitální dvojčata jsou virtuální repliky reálných věcí propojených masou dat a poháněny analytickými údaji. Ukazují nám, jak lépe plánovat, budovat a vůbec provozovat naše města. SmartWorld je jako SimCity, ale pro skutečná města. Umožňuje nám to používání skutečných dat z mnoho zdrojů určených k řešení problémů skutečného světa,“ říká CEO společnosti Cityzenith Michael Jansen.

Dekarbonizace velkých měst

K tomu dodává, že výhody jeho technologie probíral s vědci z NASA, aby pak simulovali lety dronů a optimalizovali dopravní vzorce. Ruku v ruce s tíma posuzovali povětrnostní podmínky nad městy. Zejména pak mezi vysokými budovami, kde větrné bouře takzvané microbursty mohou ohrožovat drony a větrné taxi.

Cityzenith vyvinulo produkt, který je novou technologickou platformou s vlastní umělou inteligencí. Lze do ní integrovat různé modelovací produkty od CAD, GS přes BIM.

Jansen říká, že jeho platforma může pomoci v dekarbonizaci měst, zefektivnění infrastruktury nebo energetických projektů.

S ohledem na rostoucí význam e-commerce je potřeba zefektivnění v oblasti přepravních společností. Receptem jsou právě rozvážkové drony, které se snaží prosadit Amazon a další společnosti. V konečném důsledku dojde ke zlepšení životního prostředí a k eliminaci dopravních zácp.

Také by vás mohlo zajímat:

Jak těžit z dat ukáže konference Power BI Day

Zdroj: Tývka.cz

O autorovi