Vyberte možnost Stránka

Škoda podpoří regiony grantem přesahující 3,5 mil. Kč

Škoda podpoří regiony grantem přesahující 3,5 mil. Kč

Škoda Auto navzdory dopadům vyplývajících z pandemie koronavirusu vypsala regionální grantové programy v hodnotě 3,5 milionů korun. Pomocí nich má dojít ke zlepšení kvality života v okolí českých závodů automobilky, komunitního života obyvatel a zaměstnanců a jejich rodin, zvýšení dopravní bezpečností a zkvalitnění technického vzdělávání. Pro rok 2020 tak mladoboleslavská automobilka vyhlašuje šest regionálních grantových programů. Výrobce automobilů grantové programy vypisuje již sedm let. Za tu dobu vyplatila částku přesahující 23 milionů korun. Přihlašovací formulář včetně více informací naleznete ZDE

 

Cílem programu Popularizace technického vzdělávání na základních školách je podpoření zatraktivnění techniky a technického vzdělávání stejně jako digitálního vzdělávání na základních školách. Pomocí toho dojde k zintenzivnění zájmu žáků o následné studium technických oborů.

Do programu Tady jsem doma se mohou přihlásit projekty, na kterých se aktivně podílejí zaměstnanci automobilky, nebo které mají dopad na jejich rodinné příslušníky a místní komunitu. Jedná se například o projekty z oblasti amatérského sportu, unikátní kulturní a společenské akce či projekty na posílení místní komunity.

Program Škoda dětem si klade za cíl podpořit sociálně nebo zdravotně znevýhodněné děti s ohledem na přístup ke vzdělávání. Může jít ale o podpoření rozvoje talentovaných dětí.

 

Škoda podpoří i projekty zabývající se bezpečností dopravy 

Dalším projektem je Region bez bariér, který podporuje zvýšení mobility hendikepovaných spoluobčanů prostřednictvím odstraňování bariér ve veřejném prostoru a usnadnění jejich zapojení do zaměstnání, vzdělávacích nebo volnočasových aktivit.

Cílem programu Dopravní výchova je podpořit prevenci v podobě dopravní výchovy nejmladší generace, u které se vytváří návyky v oblasti dopravní bezpečnosti do dalších let.

Program Dopravní bezpečnost v obcích podporuje projekty na zklidňování dopravy v obcích. Dále může jít o omezení počtu míst, kde hrozí zvýšené riziko kolize chodců, cyklistů a automobilů.

 

Maximální částka pro jeden projekt je 120 tisíc korun

Jeden projekt může získat maximální částku v hodnotě 120 tisíců korun (v rámci programu Tady jsem doma zájemci získají maximálně 50 tisíc Kč).

Projekty do programů Popularizace technického vzdělávání na základních školách, Tady jsem doma a ŠKODA dětem je možné přihlašovat do 17. 6. 2020, do programů Region bez bariér, Dopravní výchova a Dopravní bezpečnost v obcích pak do 30. 6. 2020, nebo do momentu, kdy by objem požadovaných prostředků trojnásobně přesáhl alokovanou částku.

V roce 2019 společnost obdržela 368 žádostí o podporu a v rámci grantových programů podpořila více jak 100 regionálních projektů. Během své sedmileté existence grantových programů bylo částkou vyšší než 23 mil Kč podpořeno přes 500 projektů.

 

Také by vás mohlo zajímat: 

Zlato jakožto letošní investiční hit, zhodnotilo přes 27 %

Smartwings aneb proč by je česká vláda měla zachránit?

BMW dostalo zelenou na výstavbu vývojového centra nedaleko Sokolova

Zdroj: Škoda Auto

O autorovi