Vyberte možnost Stránka

Škoda Auto rozšiřuje hlasovou asistentku o Google Home

Škoda Auto rozšiřuje hlasovou asistentku o Google Home

Službu Škoda Connect je možné nově využívat i přes Google Home. Tato platforma umožňuje zjišťovat data a informace o automobilu v angličtině. Mladoboleslavská automobilka rozšířila i funkce Škoda Connect Alexa Skill. Hlasový asistent Alexa Skill od Amazonu tak umožňuje zjišťovat specifické informace spojené s elektrifikovanými vozy. Alexa tak ve všech automobilech Škoda rozumí němčině, angličtině, francouzštině, španělštině nebo italštině.

 

Inteligentní hlasoví asistenti, mezi něž patří Google Home nebo Amazon Alexa jsou čím dál více oblíbené a usnadňují každodenní život.

Pozadu v tomto ohledu tak není ani automobilka Škoda Auto a pro všechny modely iV tak rozšiřuje nabídku o nové funkce.

Amazon Alexa tak přidává do nabídky jazyků italštinu a španělštinu.

Díky hlasovým asistentům pak jejich uživatelé získají z domova přes Škoda Connect aktuální data automobilu nebo jeho současnou pozici.

 

Odemkněte svůj vůz přes Google Home

První verze systému Google Home Škoda Connect Action umožňuje v angličtině zjistit velké množství informací o automobilku a na dálku ovládat automobil.

Hlasový asistent umí informovat o typu a motorizaci automobilku a poskytnout informace o jeho stavu.

Předá vám pak data o aktuálním stavu oleje i termínu příští výměny. Majitele vozů také informuje i o termínu servisní kontroly nebo o aktuálním stavu paliva v nádrži. Nezapomíná ani na aktuální dojezd vozu.

Zjistit můžete i jízdní data, mezi něž patří ujetá vzdálenost, průměrná spotřeba a rychlost, stav počítadla kilometrů a aktuální pozice.

Hlasový asistent vás rovněž upozorní, zdali máte u vozu zavřené dveře nebo okna. Kontroluje i vypnutá světla nebo jestli je vůz zamčený.

 

Hlasovým povelem můžete pomocí Alexy zapnout klimatizaci nebo topení

Nové funkce získává i hlasový asistent Škoda Connect Alexa Skill. K jeho zavedení došlo již v roce 2008. Po aktualizaci nejnovější verze rozumí, jak jsme již dříve informovali pěti různým jazykům.

V elektromobilu Škoda Citigoᵉ iV a ve voze Škoda Superb iV s plug-in-hybridním pohonem je možné pomocí hlasových asistentů zjistit aktuální stav lithium-iontové baterie a její aktuální nabití i odpovídající dojezd na elektrický pohon.

Prostřednictvím hlasového povelu je možné před plánovaným odjezdem zapnout klimatizaci nebo topení. Pomocí hlasu je možné spustit a ukončit nabíjení připojeného vozu.

V nových vozech Škoda je k dispozici i vlastní asistentka od Škoda Auto Laura. Více o ní jsme informovali ZDE.

 

Více novinek z automobilky Škoda Auto se dozvíte níže:

Škoda Auto darovala VŠ báňské plug-in hybrid Superb iV

Škoda Auto představí první SUV ve variantě Scoutline

 

Zdroj: Škoda Auto, Tývka.cz

O autorovi

Michal Kvapil

Jsem člověk, který si prošel bohatou praxí v oblasti žurnalistiky. Stáž jsem odstartoval na Novinkách.cz. Následně jsem přešel do mediální skupiny Lagardere, kde jsem pět let působil v Rádiu Zet / BBC na redaktorské a editorské pozici. Pracoval jsem i na pozici zprávaře. Následně jsem přešel pod projekt Youradio Talk, kde jsem měl i vlastní pořady - například Krypton pořad o kryptoměnách. Praxi jsem nabral i v regionální televizi První boleslavská, ve které jsem si prošel prací kameramana, střihače i redaktora. Souběžně s tím spolupracuji pro portál Mladaboleslav.cz a Boleslavský deník.