Vyberte možnost Stránka

Škoda Auto prodlužuje grantovou výzvu na podporu kultury Mladoboleslavska

Škoda Auto prodlužuje grantovou výzvu na podporu kultury Mladoboleslavska

Až do konce letošního dubna je možné přihlásit se do grantové výzvy Nadačního fondu Škoda Auto a Bohemian Heritage Fund, jejímž cílem je obnova kulturního života na Mladoboleslavsku po koronavirové krizi. Výzva mezi žadatele rozdělí 1 100 000 korun.


Kreativní osobnosti z celé České republiky mají možnost přijít s novou vizí, uměleckou formou nebo nápady, jak kulturu připravit na nová pravidla, jež mohou v budoucnu přijít.

Výsledkem může být jak umění různých forem (divadelní hra, hudební skladba, umělecký objekt nebo třeba počítačová hra), tak způsob, jak kultuře zajistit prostor i v době neplánované izolace a také po jejím skončení (založení místní TV, streamování kulturních i vzdělávacích projektů, digitální kulturní časopis Mladoboleslavska apod.).

Veškeré přihlášené projekty se přitom musí týkat Mladoboleslavska, nebo se na jeho území odehrát.

„Již nyní registrujeme množství velmi zajímavých projektů různých žánrů, které se o podporu ucházejí. Vzhledem k trvajícímu uzavření kultury a také velkému zájmu umělců jsme se rozhodli výzvu prodloužit až do konce dubna,“ říká kurátorka a umělecká ředitelka Bohemian Heritage Fund Lenka Lindaurová.

Zájemci mohou své projekty přihlašovat do 30. dubna 2021 pomocí internetových stránek www.kulturamazelenou.cz, kde najdou jak detailní informace, tak samotné přihlášky. Ty nejlepší projekty vybere sedmičlenná odborná komise.

Také by vás mohlo zajímat:

Clubhouse představuje hrozbu v rozmachu deep fakes

Zdroj: Škoda Auto

O autorovi