Vyberte možnost Stránka

Škoda Auto představila Octavii RS iV s hybridním pohonem

Škoda Auto představila Octavii RS iV s hybridním pohonem

Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto vůbec poprvé nabízí model RS s plug-in hybridním pohonem. Kombinuje tak benzinový motor 1,4 TSI a elektromotor o výkonu 85 kW. Celkový systémový výkon vozu Škoda Octavia RS iV je 180 kW (245 K). Sportovní model čtvrté generace se odlišuje černými designovými prvky karoserie. Škoda nabídne další tři elektrifikované verze. Konkrétně pak půjde o vůz Octavia iV dostupný ve výbavových stupních Ambition a Style o výkonu 150 kW (24 k). Dále budou k k dostání dvě verze e-TEC o výkonu 81 kW (110 k) a 110 kW (150 k). Dva poslední vozy vůbec jako první využívají u značky Škoda mild-hybridní technologii. 

 

Škoda Octavia RS iV

 

Pohon vozu zajišťuje benzinový motor 1,4 TSI o výkonu 110 kW (150 k) a elektromotor o výkonu 85 kW. Celkový systémový výkon činí 180 kW (245 k). Maximální točivý moment, který činí 400 Nm, je přenášen přes šestistupňovou automatickou převodovkou DSG na přední kola.

 

Škoda Octavia Combi RS iV

 

Kombinace benzinového motoru 1,4 TSI a elektromotoru o výkonu 85 kW nového vozu Škoda Octavia Combi RS iV nabízí celkový systémový výkon 180 kW (245 k). Vůz lze na první pohled rozpoznat jako vrcholný sportovní model čtvrté generace nejprodávanějšího modelu Škoda díky černým designovým prvkům karoserie.

 

Interiér vozu 

 

V interiéru upoutá pozornost zejména černý interiér. Dominantní je i tříramenný multifunkční sportovní volant s logem vRS, který je vybavený páčkami řazení pro převodovku DSG.

Přední sportovní sedadla jsou zase potažena látkou v černé barvě.

Na přání jsou k dostání ergonomická sedadla s čalouněním v kombinaci materiálu Alcantara a kůže. Možností je i nastavení hloubky sedáku.

 

Mohlo by vás zajímat:

Škoda Auto DigiLab rozšíří flotilu elektroskútrů BeRider

První elektrické SUV od Škoda Auto ponese irský název Enyaq

Škoda Auto představí první SUV ve variantě Scoutline

 

Zdroj: Škoda Auto

O autorovi

Michal Kvapil

Jsem člověk, který si prošel bohatou praxí v oblasti žurnalistiky. Stáž jsem odstartoval na Novinkách.cz. Následně jsem přešel do mediální skupiny Lagardere, kde jsem pět let působil v Rádiu Zet / BBC na redaktorské a editorské pozici. Pracoval jsem i na pozici zprávaře. Následně jsem přešel pod projekt Youradio Talk, kde jsem měl i vlastní pořady - například Krypton pořad o kryptoměnách. Praxi jsem nabral i v regionální televizi První boleslavská, ve které jsem si prošel prací kameramana, střihače i redaktora. Souběžně s tím spolupracuji pro portál Mladaboleslav.cz a Boleslavský deník.