Vyberte možnost Stránka

Škoda Auto DigiLab rozšíří flotilu elektroskútrů BeRider

Škoda Auto DigiLab rozšíří flotilu elektroskútrů BeRider

Do centra Prahy se 1. března vrátí zelené elektrické skútry „BeRider“. Po úspěšném pilotním provozu na podzim loňského roku služba během několika nadcházejících měsíců postupně rozšíří svou flotilu ze současných 150 až na 700 elektrických skútrů. Elektrické skútry přijdou do nové sezony pro zákazníky s řadou vylepšeními. Letos si mohou elektrický skútr objednat i přes bezplatnou mobilní aplikaci „Citymove“, která nabízí multimodální řešení pro obyvatele Prahy. Tato aplikace vyvinutá rovněž ve Škoda Auto DigiLab vypočítá nejlepší trasu, sestaví nejlepší kombinaci nebo pomůže najít místo pro parkování. Umožňuje rovněž za tyto služby zaplatit přímo přes aplikaci.

 

Digitalizace, konektivita a služby nové mobility patří k pilířům naší Strategie 2025. Na naší cestě k ´Simply Clever Company pro nejlepší řešení mobility´, hraje naše inovační centrum ŠKODA AUTO DigiLab klíčovou roli. Tam pro naše zákazníky vyvíjíme zcela nová řešení mobility, která jim usnadní a zpříjemní všední den. Flexibilní a ekologické sdílení elektrických skútrů ,BeRider‘ je toho dobrým příkladem: Cílem je, v úzké spolupráci s městem přinášet maximální synergie s existující veřejnou dopravou a usnadnit cestování jak obyvatelům Prahy, tak lidem dojíždějícím za prací i návštěvníkům,“ řekl Chief Digital Officer firmy Škoda Auto Andre Wehner.

„BeRider stavíme jako součást chytrého ekosystému pro udržitelnou městskou mikromobilitu ve vzájemné shodě s hlavním městem. Patří sem i platforma pro soukromé sdílení aut peer-to-peer carsharing HoppyGo nebo projekt sdílení aut Uniqway pro studenty vysokých škol a univerzit, který byl vyvinut v úzké spolupráci se samotnými studenty a školami. Všechny tyto služby nové mobility pak integrujeme do jedné aplikace Citymove, která kromě našich služeb zahrnuje i veřejnou dopravu, parkování a další služby. Naše vize je, že zákazník svou cestu pohodlně naplánuje a zaplatí z jedné aplikace s využitím různých druhů dopravy,“ uvedla vedoucí Škoda Auto DigiLab Jarmila Plachá.

Po návratu ze zimní pauzy jde služba zákazníkům ještě více naproti než v loňském roce a stává se atraktivnější a dostupnější. Slibuje Škoda Auto DigiLab. V této sezóně se flotila se současných 150 rozroste až na 700 elektrických skútrů. Kromě toho bude zóna území Prahy, kde bude možné skútry využít, ještě širší. Nabídka nových tarifních balíčků navíc uživatelům ušetříce přes 33 procent výdajů. K inovacím dochází i v zákaznickém servisu „BeRider“. Uživatelé teď mohou případné problémy na skútru hlásit přímo přes aplikaci. V případě otázek pak pomůže nový chytrý chatbot na facebookové stránce BeRider. Nový blog „BeRider“ zase informuje o novinkách projektu.

 

berider - škoda auto digilab

Zdroj: www.skoda-auto.cz

Pronájem se platí kartou a účtuje podle používání

Elektrický pohon skútru zajišťují dva lithium-iontové akumulátory. Protože jsou skútry „BeRider“ vybaveny LED předním světlem a kotoučovými brzdami vpředu i vzadu, obstojí bezpečně a efektivně v rušném městském provozu. Elektrické vozidlo má mít i velké zrychlení. Dosahuje maximální rychlosti až 66 km/h. S dojezdem do 70 kilometrů se elektrické skútry hodí především na krátké až střední vzdálenosti. Aktuální dojezd se vždy zobrazuje na displeji. V uzamykatelném odkládacím prostoru jsou dvě helmy pro jízdu ve dvou.

Snadno ovladatelné elektrické skútry jsou výhodné pro městský každodenní život. Většinu tras ujedou rychleji než autem či využitím jiné služby. Prostřednictvím elektrických skútrů si řidič může město užít z nové perspektivy. Rezervace se provádí přes chytrý telefon v aplikaci „BeRider“, která je zdarma pro iOS a Android. Po registraci zákazníci v aplikaci vidí dostupné elektrické skútry. Následně si je mohou rezervovat, odemknout a zamknout bez klíče. Doba použití končí po rychlém potvrzení v aplikaci. Již nyní lze „BeRider“ využít i pomocí bezplatné aplikace „Citymove“, kterou rovněž vyvinul Škoda Auto DigiLab. Pronájem se platí kartou a účtuje se podle doby používání. Cena za minutu začíná na 5 korun. Mimo to si zákazníci mohou vybírat z atraktivních cenových balíčků, u nejvýhodnějšího minutového balíčku je sleva 33 procent, tj. cena 3,30 Kč/min, při koupi do konce února dokonce 2,75 Kč/min. Pro řízení elektrického skútru je nutné být držitelem řidičského průkazu skupiny B nebo na motocykl třídy A1.

 

Za tři měsíce služba BeRider dosáhla 23 tisíců rezervací

Služba vyvinutá společností Škoda Auto DigiLab byla spuštěna v pilotním provozu v září 2019 a jednalo se o první nabídku svého druhu v České republice. „BeRider“ se za velmi krátkou dobu stal modelem úspěchu: Do ukončení pilotní fáze v prosinci 2019 zaznamenala tato služba více než 23 000 rezervací. Za tuto dobu dosáhl „BeRider“ pozoruhodných rekordů.

Nejdelší trasa ujetá na jeden zátah tak činila 50 kilometrů, nejaktivnější uživatel absolvoval 151 jízd. Rekord za nejdelší celkovou absolvovanou trasu náleží věrnému zákazníkovi, který ujel 1 000 kilometrů. V průměru ujely elektrické skútry Prahou 5,9 kilometru za jednu rezervaci. Zákazníci přitom využívali bezemisní jednostopá vozidla především k jízdě do práce i jako dopravní prostředek ve volném čase.

Oficiálním uvedením služby sdílení elektrických skútrů na trh si Škoda Auto snaží vytvořit ještě výraznější pozici jako poskytovatel integrovaných služeb pro mobilitu – i pro ty, kteří nechtějí mít vlastní auto. Hlavním cílem je přinášet užitek pro zákazníka a přitom ulevit životnímu prostředí. Důležitou roli zde hrají jak propojená mobilita a elektromobilita, tak i promyšlená řešení pro „první a poslední míli“.

 

Mohlo by vás také zajímat: 

Uniqway aneb vůbec první studentský carsharing v Evropě

Škoda Auto rozšiřuje hlasovou asistentku o Google Home

První elektrické SUV od Škoda Auto ponese irský název Enyaq

Škoda Auto darovala VŠ báňské plug-in hybrid Superb iV

Zdroj: Škoda Auto

O autorovi