Vyberte možnost Stránka

Sense Arenu si oblíbili Bílí Tygři, VR trénink hokeje pronikl i do zámoří

Sense Arenu si oblíbili Bílí Tygři, VR trénink hokeje pronikl i do zámoří

Sense Arena je unikátní český produkt, který je zaměřený na trénink a diagnostiku hokejistů, kteří využívají nejmodernější technologie virtuální reality. Dostupná je pro kluby, školní týmy nebo i tréninková centra.

 

Daniel Beneše, Sense Arena

Daniel Beneš

 

„Sense Arena je nová tréninková metoda pro hokejisty a pomáhá jim rozvíjet jejich hokejové myšlení. To znamená, že je to celé zaměřené na trénink hlavy a mozku. Mozek je nejdůležitějším svalem v těle, všechno vychází z hlavy. Je to nová unikátní věc, protože dnes neexistuje takový způsob tréninku hlavy. Hráči jsou schopni trénovat kvalitu bruslení, práci s hokejkou, všechno možné, ale trénink zaměřený na trénink myšlení je v tomto unikátní.“

Před dvěma lety jste zvítězili v soutěže Vodafone Nápad roku. Už před tím jste byli známý a úspěšní, se dá říct. Jak jste se za ty dva roky posunuli?

„Posunuli jsme se celkem významně. Ukončili jsme fázi vývoje tohoto produktu a začali jsme opravdu s prodejem. To znamená někdy od ledna letošního roku plně produkt prodáváme. V dnešní době máme devatenáct instalací jak v České republice, tak i ve Spojených státech a v Kanadě. Jednu instalaci máme čerstvě udělanou v Curychu. Takže si myslím, že za osm měsíců s úplně novou platformou, která je ve světě unikátní, jsme průkopníkem tohoto řešení celosvětově, tak si myslím, že devatenáct instalací je velmi dobré číslo.“



Profilovali jste se tím, že hokejovým týmům můžeme nabídnout úplně jiný způsob tréninku. S jakými týmy spolupracujete v České republice a třeba i v tom zahraničí.

„V České republice spolupracujeme zejména s Bílými tygry Liberec a Dukla Jihlava. Bílí tygři Liberec využívají Sense Arenu na denní bázi pro veškeré věkové kategorie od deseti let po seniory včetně A týmu, který v přestávce a letním období chodil trénovat do Sense Areny třikrát týdně. Co se týče Ameriky spolupracujeme s týmy, jako jsou Washington Little Caps, což je juniorská organizace Washingtonu Capitals, Colorado Springs Tigers a teď nové instalace jsou ve Wisconsin University, kde budou Sense Arenu používat jak mužský, tak i ženský tým. Zároveň univerzita na Sense Areně bude provádět ověřovací výzkum, který by měl doplnit výzkum Karlovy univerzity v Praze. Nainstalovali jsme první NHL tým, bohužel zatím nemohu říct, o koho se jedná, protože se připravuje oznámení ve spolupráci s tím týmem. Zařízení je nainstalováno od začátku srpna, teď probíhá příprava oznámení, ale bude to velmi zajímavé jméno. Prozradím, že to byl jeden z nedávných finalistů Stanley cupu.“


Tým je již potvrzen Sense arenu používají Vegas Golden Knights

Virtuální tréninkovou platformu zaměřenou na hokej využívají Zlatí rytíři z Las vegas.


Pokud bych měl talentovaného syna, je možnost si Sense Arenu pořídit i domu, popřípadě kolik tato technologie stojí.

„Sense Arena je nabízena ve dvou verzích. Jedna verze je pro týmy a tréninková centra a druhá verze je pro domácnosti. To, co vidíte a na čem ukazujeme Sense Arenu dneska, je verze pro domácí použití, integrovaná v přenosném kufru, pořizovací cena je 160 tisíc za to vybavení a máte v tom veškerý hardware, který potřebujete, hokejky, počítač, zařízení pro virtuální realitu a pak je tam měsíční poplatek za licenci Sense Areny a to je 5,5 korun pro dva hráče. Týmy mají poté neomezenou licenci, která stojí o něco více.“

K oficiálnímu představení Sense Areny došlo na letošním světovém veletrhu spotřební elektroniky v Las Vegas. V Česku nejde ale o žádnou neznámou. Patronem tohoto projektu je například hvězdný hokejista David Pastrňák z klubu Boston Bruins

 

Zdroj: Tývka.cz

O autorovi

Michal Kvapil

Jsem člověk, který si prošel bohatou praxí v oblasti žurnalistiky. Stáž jsem odstartoval na Novinkách.cz. Následně jsem přešel do mediální skupiny Lagardere, kde jsem pět let působil v Rádiu Zet / BBC na redaktorské a editorské pozici. Pracoval jsem i na pozici zprávaře. Následně jsem přešel pod projekt Youradio Talk, kde jsem měl i vlastní pořady - například Krypton pořad o kryptoměnách. Praxi jsem nabral i v regionální televizi První boleslavská, ve které jsem si prošel prací kameramana, střihače i redaktora. Souběžně s tím spolupracuji pro portál Mladaboleslav.cz a Boleslavský deník.