Vyberte možnost Stránka

Různé chutě z Bolky: Tradiční indický dal

V pátém díle jsme si pro vás připravili tradiční indický dal. Vařením tohoto pokrmu vás provede Swati z indické menšiny společně s šéfkuchařem Pavlem Vedralem. Indie je nejlidnatnější země světa a její kuchyni si každý spojí s velmi ostrým kořením. Různé chutě z Bolky je pořad propagující Festival kultur, který se v Mladé Boleslavi uskuteční ve čtvrtek 15. září 2022. Od devíti hodin je určený pro základní školy. Od 14:00 pak začíná program pro širokou veřejnost.


POSTUP:

 1. Najemno nakrájíme jednu červenou cibuli
 2. Mezitím dáme rozpustit v hrnci dvě lžíce másla ghí a zasypeme hrstkou kmínu
 3. Vložíme cibuli a orestujeme ji dozlatova
 4. Mezi tím nakrájíme na malé kostičky mrkev a přidáme ji k cibuli
 5. Ochutíme chilli papričkou
 6. Na malí kousíčky nakrájíme cherry rajčátka a přihodíme je k směsi a stále mícháme
 7. Přidáme jednu lžící koření masala
 8. Přidáme lžíci pálivé červené papriky a stále mícháme
 9. Nakrájíme najemno konzervovaná rajčata a vložíme do směsi
 10. Přidáme indické curry koření a osolíme
 11. Čočku jsme opláchnuli a přidáme do směsi a pořádně zamícháme
 12. Čočka musí být tekutější
 13. Servirujeme

Festival kultur

Festival kultur 2021

V rámci Festivalu kultur zažijete nevšední představení jednotlivých menšin žijících na Mladoboleslavsku. Můžete se těšit na kulturní vystoupení, ochutnávku netradičního jídla a výstavu předmětů z cizích zemí. V letošním roce se do festivalu zapojí několik komunit, některé formou tradičních ochutnávek, jiné zase formou kulturních vystoupení.

Festival však nabízí i doprovodný program, který vám brzy představíme. Festival spolupořádá Komise pro integraci etnik a národnostních menšin města Mladá Boleslav a CPIC Středočeský kraj – Mladá Boleslav za finanční podpory nadačního fondu ŠKODA AUTO, Nové Boleslavsko Dalšími partnery jsou: Mladá Boleslav, Bombusenergy, Společně srdcem.

Zdroj: Tývka.cz

O autorovi

Michal Kvapil

Jsem člověk, který si prošel bohatou praxí v oblasti žurnalistiky. Stáž jsem odstartoval na Novinkách.cz. Následně jsem přešel do mediální skupiny Lagardere, kde jsem pět let působil v Rádiu Zet / BBC na redaktorské a editorské pozici. Pracoval jsem i na pozici zprávaře. Následně jsem přešel pod projekt Youradio Talk, kde jsem měl i vlastní pořady - například Krypton pořad o kryptoměnách. Praxi jsem nabral i v regionální televizi První boleslavská, ve které jsem si prošel prací kameramana, střihače i redaktora. Souběžně s tím spolupracuji pro portál Mladaboleslav.cz a Boleslavský deník.