Vyberte možnost Stránka

Různé chutě z Bolky aneb zažij Festival kultur

Mladoboleslavské Výstaviště čeká letos již čtvrtý ročník oblíbeného Festivalu kultur. V rámci něho jsme si pro vás připravili se zastupitelem města Mladé Boleslavi Robinem Povšíkem a šéfkuchařem Pavlem Vedralem speciální pořad Různé chutě z Bolky. Ten představí šest menšin, které na Festivalu kultur nebudou chybět. Na další informace se můžete podívat na Facebookových stránkách.


Pavel Vedral společně s menšinami připravuje pokrmy, které si můžete zkusit uvařit a věřte, že to jsou opravdu dobroty! Konkrétně jsme si pro vás připravili pokrmy od nepálské, indické, vietnamské, moldavské, slovenské a ukrajinské menšiny.

V rámci Festivalu kultur zažijete nevšední představení jednotlivých menšin žijících na Mladoboleslavsku. Můžete se těšit na kulturní vystoupení, ochutnávku netradičního jídla a výstavu předmětů z cizích zemí. V letošním roce se do festivalu zapojí několik komunit, některé formou tradičních ochutnávek, jiné zase formou kulturních vystoupení.

Festival však nabízí i doprovodný program, který vám brzy představíme. Festival spolupořádá Komise pro integraci etnik a národnostních menšin města Mladá Boleslav a CPIC Středočeský kraj – Mladá Boleslav za finanční podpory nadačního fondu ŠKODA AUTO, Nové Boleslavsko Dalšími partnery jsou: Mladá Boleslav, Bombusenergy, Společně srdcem.

Zdroj: Tývka.cz

O autorovi

Michal Kvapil

Jsem člověk, který si prošel bohatou praxí v oblasti žurnalistiky. Stáž jsem odstartoval na Novinkách.cz. Následně jsem přešel do mediální skupiny Lagardere, kde jsem pět let působil v Rádiu Zet / BBC na redaktorské a editorské pozici. Pracoval jsem i na pozici zprávaře. Následně jsem přešel pod projekt Youradio Talk, kde jsem měl i vlastní pořady - například Krypton pořad o kryptoměnách. Praxi jsem nabral i v regionální televizi První boleslavská, ve které jsem si prošel prací kameramana, střihače i redaktora. Souběžně s tím spolupracuji pro portál Mladaboleslav.cz a Boleslavský deník.