Vyberte možnost Stránka

Rolls-Royce Ghost jako první omezí pohyby karoserie při jízdě

Rolls-Royce Ghost jako první omezí pohyby karoserie při jízdě

Rolls-Royce Ghost jako vůbec první automobil aktivě omezí pohyby karoserie při jízdě. Tento automobil tak bude mít vysoce propracovaný podvozek. Již v roce 2009, kdy první novodobý Ghost vstoupil na trh, splnil vyváženým způsobem vysoké nároky zákazníků, kterými byli špičkoví obchodníci, zakladatelé společností a podnikatelé.

 

Když byli tito zákazníci informování, že Rolls-Royce začne s vývojem nového modelu Ghost, jejich požadavky byly zdánlivě jednoduché: získat automobil, který mohli používat ještě více; automobil, který je ještě suverénnější a současně zábavnější.

Pro splnění těchto náročných požadavků se inženýři Rolls-Royce rozhodli nepoužít již existující platformu. Namísto toho se rozhodli vyvinout nový technický základ vycházející z nejnovější architektury automobilky; upravit ji tak, aby mohla být použita v tomto speciálním modelu a byla připravena poskytnout například pohon všech kol a řízení všech kol.

Nezbytné bylo adoptovat architekturu tak, aby nabídla pro značku Rolls-Royce typickou kvalitu jízdy jako na létajícím koberci a současně odpovídající dynamické schopnosti.

Zásadní oblastí vývoje byl speciální, tzv. Planární podvozek, jehož součástí jsou tři hlavní prvky. Prvním je tlumicí jednotka horního příčného ramena, která je umístěna nad předním zavěšením a zajišťuje ještě stabilnější a komfortnější jízdu. Druhým je kamerový systém, který analyzuje povrch silnice před vozem a s předstihem připravuje na jeho charakteristiku naladění podvozku.

Třetím prvkem je systém řízení převodovky propojený se satelitní navigací, který využívá GPS data k volbě optimálního rychlostního stupně ještě před nájezdem do zatáčky. Planární podvozek zajistí novému modelu Ghost předvídavé chování a současně extrémně rychlé přizpůsobení jakémukoliv druhu povrchu.

 

Pravidelné prezentování technických pokroků

Během vývoje podvozku a odpružení nového modelu Ghost vývojoví inženýři pravidelně prezentovali technické pokroky, které uskutečnila jejich oddělení, a současně také úroveň toho, jak plnili zadání skutečných klientů. Rolls-Royce se rozhodl části interních cílů s předstihem před premiérou vozu letos na podzim demonstrovat na skutečných technických řešeních, která jsou základem tohoto mimořádného vozu.

 „Majitelé modelu Ghost nám sdělili, že právě tento vůz je ten, který používají nejčastěji. Shodli se, že doslova milují jeho suverénní univerzálnost. Je to vůz, který se nesnaží být sportovní a ani přehnaně ohromující, ale je mimořádný a výjimečně snadno použitelný. Když jsme začali vyvíjet novou generaci modelu Ghost, která musela překonat svého předchůdce, musel vývojový tým začít doslova od nuly. Naši architekturu jsme dále zdokonalili tak, aby vznikl ještě dynamičtější, luxusnější a především v reálném životě ještě snadněji použitelný automobil,“ řekl vedoucí týmu vývojových inženýrů nového modelu Ghost ke své činnosti.

Ke zprostředkování těchto poznatků veřejnosti si společnost vybrala populární a esteticky přitažlivé médium animovaných ilustrací. Ty vytvořil renomovaný ilustrátor Charlie Davis. Jeho návrhy pak oživily nejmodernější modelovací technologie.

 

Také by vás mohlo zajímat:

Apple je v čele globálního žebříčku wearables

20 příběhů ŠAVŠ: Úspěšní sledují trendy a výjimeční je určují, říká J. Elich

 

Zdroj: BMW

O autorovi