Vyberte možnost Stránka

Retailys je startup vícekanálové e-commerce platformy

Retailys je startup vícekanálové e-commerce platformy

Retailys.com je rychle rostoucí technologický startup založený v roce 2016. Vyvinul vícekanálovou e-commerce platformu. Jejím prostřednictvím lze spravovat z jednoho online místa neomezený počet e-shopů v různých jazycích, měnách a regionech současně s produkty, objednávkami nebo sociálními sítěmi.

 

Umožňuje tak podnikatelům přehledně prodávat zboží na globálních e-tržištích jako je Amazon či eBay.

„Nejprve jsme spravovali tuzemské e-shopy i klasické webové stránky. Rostoucí požadavky našich zákazníků a zkušenosti z Asie, kde firmy využívají internet ke globální expanzi mnohem více než u nás, nás přivedly na myšlenku, že evropské firmy budou potřebovat pro svoji expanzi ucelený nástroj. Proto jsme začali pracovat na platformě Retailys,“ říká zakladatel společnosti Petr Heller.

Protože firma nejprve sama uvažovala o expanzi do Asie i zemí v jiných regionech, prošla na jaře 2018 tříměsíčním akceleračním programem CzechAccelerator. Následně týdenním programem CzechMatch v Singapuru.

 

Retailys má pobočku v Londýně nebo Singapuru

V únoru 2019 vyrazila na veletrh Slush Tokyo v rámci programu CzechDemo. Programy CzechInvestu pomohly společnosti získat v regionu jihovýchodní Asie nové kontakty a konzultovat trendy v oblasti asijské e-commerce se zkušenými lokálními mentory.

Společnosti se v této destinaci podařilo etablovat natolik, že koncem dubna 2019 otevřela v Singapuru po Londýně svou druhou zahraniční pobočku.

„V současnosti jsme schopni pomoci evropským firmám při jejich expanzi do jihovýchodní Asie, ale také asijským firmám s prodejem zboží v Evropě. Díky existující pobočce v Singapuru vidíme, že je pro nás snazší pronikat i do dalších zemí regionu, na což se nyní zaměřujeme. Každé firmě, která chce expandovat do zahraničí doporučuji podobnou zkušenost, jako jsou právě akcelerační programy, kde lze otestovat to, jestli projekt funguje v tržním prostředí,“ dodává Petr Heller.

 

Retailys se podílí na vzdělávacích e-commerce projektech v ČR

Firmu zároveň čeští představitelé opakovaně zvou, aby reprezentovala českou e-commerce na misích ekonomické diplomacie například v Indii, Singapuru nebo Šanghaji. Podstatou těchto misí je podpořit český export a vyjednat nové příležitosti pro spolupráci českým podnikatelům.

V současné době se se společnost podílí na vzdělávacích e-commerce projektech v České republice a pomáhá tak s digitalizací malých a středních firem, za což obdržela řadu ocenění.

V listopadu 2019 získala například 2. místo v soutěži Digitalizace obchodu. Ve veřejném hlasování soutěže Digitální firma roku 2019 se umístila na 1. místě v kategorii Obchod.

 

Také by vás mohlo zajímat:

Hack The Mind otevře otázku manipulace moderními technologiemi

 

Zdroj: CzechInvest

O autorovi