Vyberte možnost Stránka

Renault vydal svoji první NFT kolekci

Renault vydal svoji první NFT kolekci

Francouzská automobilka Renault oznámila, že vydá svoji první NFT kolekci pojmenovanou genR5. inspiraci hledá ve vozu Renault5 a do prodeje jde od 15 prosince. Tento vůbec první projekt vzdává poctu vzniku modelu, který se stal ikonou 70. let. Každé NFT vykresluje Renault 5 v devítisekundovém videu tvořené dynamickou animací a zvukem.


NFT jsou digitální certifikáty vlastnictví, na základě nichž nelze vytvořená díla kopírovat, modifikovat nebo s nimi jakkoli jinak nakládat. NFT se nahrávají na distribuovanou digitální síť blockchain. NFT představuje formu obrázku, videa nebo zvuku.

Renault vydá konkrétně 100 NFT vozu Renault 5 vyrobeného v letech 1972 až 1974. poté 160 Renault 5 Turbo NFT, který symbolizoval sportovního ducha francouzské automobilky. 450 Renault Le Car Van NFT. Počet vydaných tokenů v tomto případě odpovídá i skutečnému počtu vyrobených vozů této limitované edice. Následně pak vydá 1262 Renault 5 TL NFT. Tyto tokeny oslaví symbol revolučních městských vozů.

Každé NFT bude přidělené náhodně a odhalí se až po zakoupení. Součástí NFT jsou randomizované speciální výhody, mezi které patří například pozvánky na soukromé akce, přístup k exkluzivnímu obsahu, zboží nebo další zážitky. Kolekce bude k dispozici pro kohokoli.

Zdroj: Renault

NFT na podporu mladistvích

Na platformě R3NLT jsou k dispozici novinky o prodeji a zájemci o nové NFT se mohou přihlásit k odběru důležitých upozornění ohledně nákupu genR5 NFT.

Všichni vlastníci genR5 NFT automaticky svým nákupem přispějí na projekt Give Me Five. Padesát procent z výnosů z NFT totiž putuje na tuto informační iniciativu, která je součástí CSR (corporate social responsibility) francouzské společnosti v oblasti podpory v odloučených lokalitách – konkrétně pak na renovaci tenisových kurtů a podporu mladých lidí v hraní tenisu.

Renault prostřednictvím této iniciativy zrekonstruoval tři tenisové kurty v Marseille, Lyonu a Grigny.

Zdroj: Tývka.cz

O autorovi

Michal Kvapil

Jsem člověk, který si prošel bohatou praxí v oblasti žurnalistiky. Stáž jsem odstartoval na Novinkách.cz. Následně jsem přešel do mediální skupiny Lagardere, kde jsem pět let působil v Rádiu Zet / BBC na redaktorské a editorské pozici. Pracoval jsem i na pozici zprávaře. Následně jsem přešel pod projekt Youradio Talk, kde jsem měl i vlastní pořady - například Krypton pořad o kryptoměnách. Praxi jsem nabral i v regionální televizi První boleslavská, ve které jsem si prošel prací kameramana, střihače i redaktora. Souběžně s tím spolupracuji pro portál Mladaboleslav.cz a Boleslavský deník.