Vyberte možnost Stránka

Realitní makléř ztrácí čas rutinním vyplňováním, vyřešit to má startup Abes

Realitní makléř ztrácí čas rutinním vyplňováním, vyřešit to má startup Abes

Soutěže Women Startup Competition se zúčastnil i startup Abes. Tato firma nabízí webové stránky s generováním kupních smluv a kompletní dokumentací pro převod nemovitostí. Za projektem stojí zkušená Marie Ratajová, která má bohaté zkušenosti z právní oblasti na realitním trhu. Slibuje si, že nový projekt má pomoci usnadnit práci nejenom realitním makléřům.

„Tuto službu poskytujeme realitním kancelářím a vlastně novinka je, že s tím chceme vstoupit i na trh pro veřejnost. To znamená, aby každý, kdo prodává nebo pronajímá nemovitost si mohl na našich stránkách vygenerovat smlouvu na míru,“ řekla to obchodní a marketingová ředitelka společnosti Abes Monika Rodrigo Pérez.

„Já jsem právník, věnuji se převodu nemovitostí už asi dvacet nebo 25 let. Pořád do kola jsem vyplňovala ty moje vzorové smlouvy a byla to prostě taková rutinní práce. Tak jsem si říkala, že právnického mozku je na toto škoda. Takže vznikl nápad vytvořit robota, který tu rutinu udělá za toho živého právníka a živý právník se potom může věnovat právnickým věcem,“ řekla jednatelka společnosti Abes Marie Ratajová.

Software od firmy Abes nedokáže zatím stoprocentně nahradit právníka z masa a kostí. Robot je schopný zastoupit zhruba 70 % činností. Pak se podle Marie Ratajové samozřejmě objevují složitější případy, kdy musí zasáhnout právník.

Robot podle Pérezové usnadňuje práci samotnému advokátovi. Ten se totiž pak může soustředit na specifické případy, kdy je ho skutečně potřeba.

Práci firmě Abes trochu komplikuje legislativa. Ta se totiž mění a to vyžaduje častou obměnu algoritmů, aby se všechny smlouvy generovaly správně.

 

Více informací se dozvíte v naší reportáži. 

 

Zdroj: Tývka.cz

O autorovi

Michal Kvapil

Jsem člověk, který si prošel bohatou praxí v oblasti žurnalistiky. Stáž jsem odstartoval na Novinkách.cz. Následně jsem přešel do mediální skupiny Lagardere, kde jsem pět let působil v Rádiu Zet / BBC na redaktorské a editorské pozici. Pracoval jsem i na pozici zprávaře. Následně jsem přešel pod projekt Youradio Talk, kde jsem měl i vlastní pořady - například Krypton pořad o kryptoměnách. Praxi jsem nabral i v regionální televizi První boleslavská, ve které jsem si prošel prací kameramana, střihače i redaktora. Souběžně s tím spolupracuji pro portál Mladaboleslav.cz a Boleslavský deník.