Vyberte možnost Stránka

První elektrické SUV od Škoda Auto ponese irský název Enyaq

První elektrické SUV od Škoda Auto ponese irský název Enyaq

Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto představila název svého vůbec prvního elektrického SUV. Konkrétně pak půjde o vůz Škoda Enyaq, který bude postaven na elektrifikované platformě (MEB) koncernu Volkswagen. Nový automobil bude zároveň prvním členem do elektrifikované flotily začínající písmenem „E“. To přitom jednoznačně odkazuje na elektromobilitu. Písmeno „Q“ se zase řadí mezi úspěšné SUV značky Škoda. 

 

A co konkrétně znamená název Enyaq? Je odvozený od irského slova „enya“, který v překladu znamená „zdroj života“. Slovo enya pak má své kořeny v původním irském slově „Eithne“, jež lze přeložit jako esense, duch nebo princip. Škoda tak dává novému SUV různé přívlastky.

„Zdroj života“ podle Škoda Auto je znakem vstupu automobilky do nové éry elektromobility. Následuje rovněž důležitou myšlenku značky „Driven by inventiveness – clever ideas since 1895“.

Znázorňuje i nový začátek, jenž se pojí k temperamentu nového modelu Škoda Enyaq, ale má vyjadřovat i inovativní myšlení samotných inženýrů automobilky.

Podle výrobce automobilů Škoda Auto je slovo „enya“ dobře zapamatovatelné. Ruku v ruce i dobře zapadá do nové éry ve 125letí historii mladoboleslavské automobilky.

 

Enyaq následuje tradici úspěšně zavedených značek 

Jak jsme již dříve zmiňovali, tak Škoda Auto nezapomíná na úspěšné modely – Kodiaq, Karoq nebo Kamiq. Ty odkazují na jazyk Inuitů, kteří žijí na severu Kanady a v Grónsku.

Nové SUV bude vůbec prvním sériově vyráběným automobilem českého výrobce automobilů, který bude postavený na bázi modulární elektrifikované platformy (MEB). Zařadí se rovněž k více než deseti elektrifikovaným modelů, které budou do konce roku 2022 uvedeny na trh značky Škoda iV.

Do roku 2025 mají čistě elektrické modely a plug-in-hybridy představovat 25 procent prodejů.

Automobilka plánuje do roku 2021 investovat do vývoje elektrifikované modely a do rozšiřování uceleného a vzájemně propojeného ekosystému pro moderní a ekologická řešení mobility dvě miliardy eur.

 

Více článků o Škoda Auto se dočtete níže:

Škoda Auto rozšiřuje hlasovou asistentku o Google Home

 

Zdroj: Škoda Auto, Tývka.cz 

O autorovi

Michal Kvapil

Jsem člověk, který si prošel bohatou praxí v oblasti žurnalistiky. Stáž jsem odstartoval na Novinkách.cz. Následně jsem přešel do mediální skupiny Lagardere, kde jsem pět let působil v Rádiu Zet / BBC na redaktorské a editorské pozici. Pracoval jsem i na pozici zprávaře. Následně jsem přešel pod projekt Youradio Talk, kde jsem měl i vlastní pořady - například Krypton pořad o kryptoměnách. Praxi jsem nabral i v regionální televizi První boleslavská, ve které jsem si prošel prací kameramana, střihače i redaktora. Souběžně s tím spolupracuji pro portál Mladaboleslav.cz a Boleslavský deník.