Vyberte možnost Stránka

Praha se otevírá milovníkům dinosaurů s nejmodernější virtuální realitou

Praha se otevírá milovníkům dinosaurů s nejmodernější virtuální realitou

Praha a konkrétně Premium Outlet Prague Airport nově nabízí nejmodernější virtuální realitu v Evropě – DINOSAUŘI VR. Zážitkovou hru připravilo české vývojářské studio DIVR Labs. Milovníci dinasaurů se mohou vrátit o 80 milionů let zpět, projít se pravěkou džunglí, cítit otřesy země ve chvíli, co kolem nich kráčí největší gigant planety. Nový virtuální ráj se veřejnosti otevírá již 24. července 2020.

 

DINOSAUŘI VR je první částí velkolepého prostoru Dinosauria Museum Prague, které se otevře na konci roku 2020.
Interaktivní zábava v outletu je dále doplněna o interaktivní VYHLÍDKOVOU TERASU určenou k pozorování přistávajících letadel a unikátní automobilovou sbírku ENGINE CLASSIC CARS GALLERY. To vše si mohou užít návštěvníci již od 24. 7. 2020.

Nasadit na záda batoh s počítačem, virtuální brýle na oči a během vteřiny se vydat o 80 milionů let zpět do minulosti.

Poprvé v životě se tváří v tvář setkat s největšími giganty, kteří kdy chodili po naší planetě. Cítit otřesy země, když kolem prochází některý z ankylosaurů, triceratopsů a pteranodonů a zažít až příliš blízké setkání s obřím tyranosaurem Rexem. Na kluzáku se proletět krajinou druhohor, třeba i nad sopkou a pořídit si selfie s některým z dinosaurů nebo objevit zcela nový druh, o kterém ani vědci přesně neví, jak vypadá.

To vše umožní speciální virtuální realita Dinosauři VR, kterou pro nově vznikající muzeum Dinosauria Museum Prague navrhlo české vývojářské studio DIVR Labs. Interaktivní hra tak přináší zcela nový zážitek kombinující nejnovější dimenze virtuální reality s pohybem ve skutečném světě.

 

Dinosauři v herní aréně o rozloze 200 metrů

Trvá 25 minut a odehrává se v herní aréně o rozloze 200 metrů čtverečních, což umožní hráčům opravdovou volnost pohybu. Hra je určena pro všechny od 8 let věku, zúčastnit se může i skupina o 4 hráčích najednou.

Hra virtuální reality Dinosauři VR nabídne hráčům nečekaný vhled do džungle z období druhohor, skrz kterou se prochází. Umožní jim detailně si prohlédnout ráz tehdejší krajiny a na vlastní oči a možná i kůži zažít již vymizelý svět společně s jeho obyvateli. Procházka džunglí ovšem není jen obyčejnou procházkou. Každý hráč má za úkol objevit stopy legendárního dinosaura a přijít na kloub jeho původní podobě, kterou se i vědci marně snaží celá desetiletí bez úspěchu odhalit.

Podaří se to některému z hráčů, který během své cesty nasbírá potřebné množství indicií a odhalí tak celou identitu tohoto zatím tajného dinosaura? To mohou zájemci zjistit od 24. července, kdy se otevírá dinosauří virtuální realita jako první fáze nového interaktivního prostoru v pražském outletovém centru Premium Outlet Prague Airport.

 

Trackovací systém s více než 50 kamerami

“V samotné aréně na hráče čekají nové periferie rozšiřující zážitek zejména o hmatové vjemy. Vibrační podložky například zintenzivní iluzi jízdy i pohyb obrovských dinosaurů v hráčově bezprostředním okolí. Kombinace větráků s topením pak umožňují vyslat hráče na průlet krajinou kolem dinosaurů, pocítí pohyby i vítr, jako by skutečně létali,vysvětluje Co-founder a technický ředitel DIVR Labs Martin Tichota.

Kombinace nejnovějších technologií virtuální reality s pohybem ve skutečném světě vtáhne hráče do centra dění, a zároveň mu nechává možnost volného pohybu v prostoru díky batohu s počítačem, který je propojen s virtuálními brýlemi vytvářející fiktivní svět. Batohy jsou speciálně navržené pro arena-scale free-roam VR, které obsahují procesor Intel Core i7, 32 GB DD4 RAM a NVIDIA GeForce RTX 2080.

Hráči se během hry pohybují ve vymezeném, ale štědrém prostoru, a díky tomu je virtuální zážitek navíc umocněn reálnými smyslovými vjemy. Dokonalé iluze je dosaženo i pomocí nejmodernější technologie virtuální reality, headsetů HP Reverb s téměř dvojnásobným rozlišením 2 160 x 2 160 pixelů pro každé oko, které tak zaručí opravdu ostrý obraz, a trackovacího systému s více než 50 kamerami.

 

POP Airport nabízí mnoho dalších atrakcí

Dinosauří VR pochází z dílny českého herního a vývojářského studia DIVR Labs, na kterém pracovalo celkem 12 vývojářů po dobu jednoho roku.

Dinosauří VR je pro návštěvníky otevřena od 24. července 2020 každý den od 10.00 do 20.00. Více informací najdou zájemci na www.pop.cz.

Součástí zábavy v POP Airport je nově i zastřešená interaktivní VYHLÍDKOVÁ TERASA, ze které mohou milovníci letadel sledovat a téměř se dotknout vzlétajících a přistávajících letadel z přilehlého Letiště Václava Havla.

Pro návštěvníky je připravena i velkoplošná obrazovka a interaktivní informační systém, kde najdou detailní informace o daném letu nebo konkrétním stroji, který mohou z terasy se šálkem kávy živě sledovat. Stejně tak časový harmonogram letů a informace o nejzajímavějších nadcházejících letech nebo leteckých událostech jako například neobvyklý nebo výroční design letadla nebo přílet a odlet největšího dopravního letadla Airbus A380 a nákladního letadla Antonov 225 Mrija.

 

Ráj pro milovníky veteránů

Vizuální podívaná je obohacena i o live přenos komunikace mezi pilotem a řídící věží pražského letiště. Terasa je přístupná návštěvníkům za každého počasí zcela zdarma každý den od 10.00 do 20.00 hodin. Terasu je možné využít i při čekání na přílet svých blízkých nebo při dlouhém přestupu na další let.

Pro nadšence a obdivovatele starých veteránů je zase připravena expozice ENGINE CLASSIC CARS GALLERY, kde návštěvníci najdou jedinečnou kolekci klasických, sportovních a soutěžních vozů, které brázdily naše silnice před šedesáti lety až po současnos.

Jedná se o největší a nejpestřejší soukromou sbírku automobilů v Čechách v původním či renovovaném stavu a k vidění je na 200 vozů značky jako je Porsche, Ferrari, Aston-Martin, Mercedes-Benz, Alfa Romeo, Citroen, Lacia, BMW, Audi, Fiat nebo vozy Tatra. Kromě toho je možné nahlédnout i pod ruce zkušených mechaniků v renovační dílně. Engine Classic Cars Gallery je přístupná návštěvníkům každý den od 10.00 do 20.00 a je zcela zdarma.

Dinosauři VR a další atrakce, které v outletu nyní otevíráme, jsou první fází v nově vznikajícím zábavním parku POP Entertainment. Následovat bude interaktivní muzeum Dinosaria Museum Prague, které návštěvníkům představíme na sklonku roku a další atrakce, které v Čechách jinde nenajdou. Outletové centrum tak dostane zcela nový rozměr. Těší nás, že se i přes nedávnou krizi posouváme kupředu a jsme schopni přinášet našim zákazníkům nové a unikátní zážitky,” doplňuje obchodní a marketingový ředitel Premium Outlet Prague Airport Jakub Dlouhý.

 

Také by vás mohlo zajímat:

Hypotéky zlevňují a budou zlevňovat i nadále

Facility management je v Česku stále na začátku

 

Zdroj: Friendy Friends

O autorovi