Vyberte možnost Stránka

Podíl nákupů na dobírku klesl během března o 14 %

Podíl nákupů na dobírku klesl během března o 14 %

Objem odeslaných B2B zásilek v Česku klesl během března zhruba o jednu šestinu. O 14 procent se také snížil podíl nákupů na dobírku. Statistiky vycházejí z údajů služby Balikobot.cz. Jde o společnost, která pomáhá firmám agregovat přepravní služby a zefektivnit systém expedice a sledování zásilek.

 

„Mezi druhým a třetím týdnem v březnu, kdy byla zavedena první opatření vlády v souvislosti s epidemií koronaviru, jsme zaznamenali 16% propad v objemu odeslaných B2B zásilek,“ potvrzuje jednatel nezávislé služby Balikobot.cz Martin Šauer.

„Na vzorku 1500 klientů Balíkobotu byl první týden v březnu podíl dobírek na celkovém počtu zásilek 67 %, třetí týden v březnu už jen 53 %. Celkový objem zásilek přitom postupně roste, ale počet dobírek klesá. Nůžky se rozevírají. Dobírky klesají z mnoha důvodů. Více se důvěřuje e-shopům, lidé se bojí platit hotovostí. Ve sledovaném období se výrazně nezměnila průměrná hodnota dobírky. Změny byly pouze mírné,“ dodal Šauer.

„V úterý 14. dubna 2020, den po Velikonocích, zaznamenal Balíkobot rekord v počtu expedovaných zásilek. Přes naši službu prošlo za jediný den více než 120 000 zásilek a za měsíc březen přes Balíkobot prošly zásilky na dobírku v hodnotě 686 milionů korun,“ uvedl Martin Šauer.

 

Balíkobot automatizuje expedici zásilek

Balíkobot zajišťuje firmám automatickou expedici zásilek a přímé napojení na 24 dopravců – celosvětových, českých i slovenských např. Česká pošta, PPL, DPD, Geis, GLS, Intime, Zásilkovna, Uloženka, TOPTRANS, DHL Express, Pošta bez hranic, Slovenská pošta, UPS, TNT, Slovak Parcel Service a Gebrüder Weiss CZ.

Také podporuje dalších více než 150 aktivních služeb dopravců, mezi kterými jsou balíkové přepravy, paletové přepravy, odběrná místa, ale i zasílání do celého světa. K realizaci přímého napojení lze využít jeden z 50+ připravených modulů v ERP, WMS nebo e-shopových systémech, případně se lze napojit přímo.

Balíkobot ušetří při expedici zásilek průměrně 36 % času zaměstnanců. Cena přepravy i uzavřené smlouvy s dopravci zůstávají zachovány. Balíkobot není přepravní služba, ale technologie pro automatickou expedici, tisk štítků a sledování zásilek.

Expedice tak může probíhat přímo z firemního systému, je automatická a díky propracované validaci disponuje nulovou chybovostí. Hlavním přínosem pro firmy je ale úspora desítek procent času při expedici zásilek. Detailněji lze přínosy vidět v případových studiích nebo videu pod odkazy níže.

 

Také by vás mohlo zajímat:

People + Work Connect zachraňuje propuštěné zaměstnance

Evropská komise pořádá hackathon #EUvsVirus

Koronavirus přinesl čas na zvyšování kvalifikace zaměstnanců online

 

Tývka.cz

O autorovi