Vyberte možnost Stránka

People + Work Connect zachraňuje propuštěné zaměstnance

People + Work Connect zachraňuje propuštěné zaměstnance

People + Work Connect je nová iniciativa, která spojuje hromadně propouštějící zaměstnavatele s firmami, které mají naopak nedostatek zaměstnanců. To má částečně vyřešit jeden ze zásadních problémů, který globální pandemie koronaviru způsobuje – tedy rychle rostoucí nezaměstnanost. Nová iniciativa spojuje průmyslové firmy a je založená na analytické platformě Accenture. Firmy se do ní mohou zapojit zcela bezplatně. 

 

Iniciativu People + Work Connect založilo vedení personálních oddělení z firem Accenture, Lincoln Financial Group

Za platformou pro spolupráci stojí firma Accenture. Realizace celého projektu trvala pouhých 14 pracovních dní. Záhy se do ní zapojilo velké množství společností, jako jsou ADM, Baxter, Blue Apron, Marriott, Mondelēz International, Nordstrom, ServiceNow a Walmart.

Accenture očekává, že by se brzy mohlo do platformy zapojit přes 250 společností. Za nedlouho navíc doplní i nabídku míst ve veřejném sektoru.

People + Work dokázala rychle škálovat účast jednotlivých společností díky podpoře řady subjektů z akademické i komerční sféry a jejich odhodlání pomáhat lidem vrátit se do práce.

 

People + Work Connect je mezioborová a nadnárodní platforma

B2B platforma nabízí společnostem, které mají předpoklady sdílet zkušenosti a dovednosti svých propuštěných nebo nevyužitých pracovních sil, možnost bezplatně se spojit s těmi, které hledají zaměstnance.

Je nadnárodní a mezioborová, aby maximalizovala potenciál rozmístit lidi s podobnými dovednostmi z jednoho odvětví do jiných oborů, v nichž vznikají pracovní místa.

Tím se zkrátí složitý a často zdlouhavý cyklus zaměstnávání volných pracovních sil. Platforma založená na analýze údajů sdružuje veřejné a agregované informace o pracovní síle podle kategorií, jako například lokace nebo zkušenosti.

HR lídři, kteří vedou People + Work Connect, se spojili, aby vytvořili společenskou, inkluzivní komunitu, která pomůže lidem rychle znovu pracovat v oblastech, kde se nabízejí nové příležitosti.

 

Iniciativa by se mohla stát do budoucna normou

„Tím, že iniciativa People + Work Connect poskytuje v reálném čase přehled o tom, které společnosti potřebují lidi a kde, zmírňuje ekonomické a společenské dopady epidemie COVID-19 a pomáhá nám měnit život stovek tisíc lidí,“ říká ředitelka personálního oddělení společnosti Accenture Ellyn Shook.

„Tato krize způsobila masivní úbytek pracovních míst a lidé potřebují pomoc při hledání práce. Propojením společností, které najímají talentovanou a dostupnou pracovní sílu, technologie skutečně slouží lidem. Můžeme tak rychle pomoci těm, kteří to nejvíce potřebují,“ uvedl ředitel pro vedení talentů ServiceNow Pat Wadors.

„Život přináší momenty, na nichž záleží, včetně situací, které jsou kritické. A lidé si pamatují, kdo jim v těžkých dobách pomohl,“ řekla výkonná viceprezidentka Lincoln Financial Group Lisa M. Buckingham.

„Skupinu vrcholových personálních managerů spojilo dohromady nadšení pro jejich práci a odpovědnost k lidem a v tento těžký okamžik nabídli řešení, které přesahuje rámec jejich běžného podnikání,” uvedla Buckingham.

„I když impulsem pro vznik iniciativy People + Work Connect byla současná pandemie, očekáváme, že se tento typ spolupráce stane normou,” řekl výkonný viceprezident a ředitel lidských zdrojů Verizon Christy Pambianchi.

„Nyní je čas vytvořit odolnější pracovní sílu – pro dnešek i zítřek,” dodal Pambianchi.

Také by vás mohlo zajímat:

Koronavirus přináší firmám nové příležitosti

Pojištění PetExpert uvolňuje své služby zdravotníkům a IZS zdarma

Hollandia daruje zákazníkům a Klokánkům tisíce roušek

 

Zdroj: Accenture

O autorovi