PEKAT VISION je AI, která rozpozná anomálie na různých materiálech

PEKAT VISION vyvinul technologii, která pomocí umělé inteligence rozpozná anomálie a defekty na nejrúznějších materiálech a tvarech v průmyslové výrobě. Jde o firmu z Brna, ve kterém se zrodilo již několik technologických společností, které zaznamenaly celosvětový úspěch. 

 

„Náš tým věnoval výzkumu více než dva roky a vyvinul unikátní software, který dokáže pomocí umělé inteligence rozeznat očekávané i nečekané defekty na jakémkoliv povrchu a materiálu, a to bez lidského zásahu pomocí speciálních algoritmů analýzy obrazu. Software může být využíván při průmyslové vizuální inspekci a kontrole kvality a tyto procesy výrazně usnadňuje. Příkladem použití je výroba malých kovových dílů, textilií, dřeva, ale i léků či potravin,“ říká zakladatel a CEO společnosti PEKAT VISION Petr Šmíd.

„Díky vytrvalé práci se nyní náš software řadí mezi nejpřesnější a nejrychlejší v oblasti. Kromě jedinečnosti samotného řešení je zajímavé i jeho univerzální využití při různých výrobních procesech, čímž si naše společnost získává pozornost mnoha firem z různých odvětví napříč celým světem,“ uvedl Šmíd.

V posledních měsících poznamenaných pandemií covid-19 se technologie PEKAT VISION ukázala jako nesmírně užitečná. Větší poptávka po automatizaci přicházela od farmaceutických a potravinářských společností, které musely fungovat nepřetržitě i během krize, a tak hledaly cesty, jak zajistit bezpečný provoz.

PEKAT VISION je zatím startupem, ale již velice úspěšným. Společnost zvítězila v posledním ročníku AI Awards v kategorii startup roku a stala se finalistou Startup World Cup.

V současnosti má 15 zákazníků z celého světa, z nichž můžeme jmenovat například Basler AG, Techno Horizon Group a Störi Mantel. V následujících měsících se chystá otevřít zastoupení v Číně a Japonsku.

 

Také by vás mohlo zajímat:

Balikobot optimalizuje expediční procesy a šetří stovky tisíc ročně

Disney pocítil dopady koronaviru na všech frontách

Zdroj: PEKAT VISION

Komentáře

Michal Kvapil

Jsem člověk, který si prošel bohatou praxí v oblasti žurnalistiky. Stáž jsem odstartoval na Novinkách.cz. Následně jsem přešel do mediální skupiny Lagardere, kde jsem pět let působil v Rádiu Zet / BBC na redaktorské a editorské pozici. Pracoval jsem i na pozici zprávaře. Následně jsem přešel pod projekt Youradio Talk, kde jsem měl i vlastní pořady - například Krypton pořad o kryptoměnách. Praxi jsem nabral i v regionální televizi První boleslavská, ve které jsem si prošel prací kameramana, střihače i redaktora. Souběžně s tím spolupracuji pro portál Mladaboleslav.cz a Boleslavský deník.