Vyberte možnost Stránka

Oculus Rift S nepotřebuje v místnosti senzory, VR dostává nových rozměrů

Oculus Rift S nepotřebuje v místnosti senzory, VR dostává nových rozměrů

Oculus Rift se už brzy dočká mladšího sourozence. Na jaře má totiž vyjít jeho následovník Oculus Rift S. Milovníci virtuální reality si tak přijdou jistě na své. Výhodou je, že do místnosti si nebudete muset instalovat speciální snímače pro snímání vašeho pohybu. Vývojáři rovněž slibují ostřejší obraz. Pořídit si jej budete moct za 399 dolarů. V přepočtu jde o 8978 korun.

Oznámení nového Oculus Riftu S došlo v rámci největšího herního eventu známého pod titulem Game Developers Conference (GDC).

Nové zařízení Oculus nepotřebuje snímače díky speciálním kamerám, které naopak analyzují prostor, kde si jeho uživatel užívá virtuální reality. Stejně na tom má být i další headsetu Oculus Quest. Rovněž si hraní her užijete bez otravných kabelů. K tomuto zařízení nebudete navíc potřebovat výkonný počítač. Nový systém rozpozná, kdy se pohybujete. Senzory jsou tak zbytečné.

Obě dvě zařízení mají stejný ovladač. Vyjdou vás na stejné peníze. Záleží pak pouze na vás, zdali máte výkonný počítač. Pokud ne, tak není nic jednoduššího než si pořídit Oculus Quest.

Co se týče samotných specifikací pak Oculus Rift S má oproti starší verzi vyšší rozlišení, které odpovídá konkrétně 2560 x 1440 pixelům. Starší verze měla přitom rozlišení 2160 x 1200. O poznání horší je to už s displejem. Dva OLED displeje totiž nahradil Jeden LCD panel. Nižší je i frekvence. Ta se snížila z 90 na 80 Hz.

 

Zdroj: Oculus, Tývka.cz

O autorovi

Michal Kvapil

Jsem člověk, který si prošel bohatou praxí v oblasti žurnalistiky. Stáž jsem odstartoval na Novinkách.cz. Následně jsem přešel do mediální skupiny Lagardere, kde jsem pět let působil v Rádiu Zet / BBC na redaktorské a editorské pozici. Pracoval jsem i na pozici zprávaře. Následně jsem přešel pod projekt Youradio Talk, kde jsem měl i vlastní pořady - například Krypton pořad o kryptoměnách. Praxi jsem nabral i v regionální televizi První boleslavská, ve které jsem si prošel prací kameramana, střihače i redaktora. Souběžně s tím spolupracuji pro portál Mladaboleslav.cz a Boleslavský deník.