Vyberte možnost Stránka

Obce týdně spotřebují přes 10,5 milionů ochranných prostředků

Obce týdně spotřebují přes 10,5 milionů ochranných prostředků

Obce týdně potřebují přes 10,5 milionu ochranných prostředků. Více o tom v novém průzkumu informovala agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest. Ta se zaměřila na zjišťování potřeby osobních ochranných a zdravotnických prostředků pro pracovníky obecních zdravotních a sociálních zařízení a obecních složek integrovaného záchranného systému.

 

Obce týdně využijí okolo 4,7 milionu rukavic, 2,2 milionu roušek a jednoho milionu respirátorů. Dále jde o 2,7 milionu návleků, ochranných oděvů, brýlí, štítů, polomasek, rychlotestů, odběrových sad, desinfekčních tampónů a desinfekce.

Tyto údaje vycházejí z odpovědí od zástupců obcí s rozšířenou působností (ORP) v průzkumu provedeným CzechInvestem. Jde o výsledky sesbírané na základě žádosti ministerstev průmyslu a obchodu, zdravotnictví a vnitra.

Sběr informací proběhl za pomoci Svazu měst a obcí České republiky.

 

Nasbíraná data mohou vytvořit poptávku po českých výrobcích

Strukturované šetření jsme spustili v první polovině dubna. Zjišťovali jsme průměrnou týdenní potřebu zdravotnických a osobních ochranných prostředků pro zaměstnance obecních, církevních a soukromých zdravotních a sociálních zařízení a obecních složek integrovaného záchranného systému. Dotazník byl zaslán na všech 205 obcí s rozšířenou působností s cílem zjistit potřeby za celý správní obvod, vrátilo se nám jich rovných 100,“ sdělil generální ředitel CzechInvestu Patrik Reichl.

Vývoj situace v České republice vyžaduje zajištění dostatečné ochrany všech pracovníků integrovaného záchranného systému, terénních služeb nebo ambulantních a pobytových zařízení i v obcích.

„Stát měl doposud zmapované potřeby zdravotních a osobních ochranných pomůcek pro zaměstnance státních a krajských subjektů, v našem šetření jsme se zaměřili na dosud nezjištěné potřeby měst a obcí. Uvedená data mohou navíc přispět k vytvoření poptávky po produkci českých dodavatelů. Minulý týden jsme je předali také na Ústřední krizový štáb,“ doplňuje Reichl.

Dotazovaní vrátili okolo padesáti procent dotazníků. Na základě velikostní kategorie správních obvodů a průměrných požadavků došlo ke kvalifikovanému dopočítaní celkové potřeby všech obcí.

Nasbiráné data nezahrnují údaje za hlavní město Prahu. Její pořeby se zjišťují v rámci šetření krajů.

 

Také by vás mohlo zajímat:

České firmy dodávaly ve velkém ochranné pomůcky i v dubnu

Volkswagen dodal přes pět milionů ochranných roušek

Východní Evropa je na koronavirus lépe připravena než Západ

 

Zdroj: CzechInvest

O autorovi