Vyberte možnost Stránka

Nerudové rostou preference i zmínky v médiích

Nerudové rostou preference i zmínky v médiích

Do prvního kola prezidentských voleb už zbývá jen měsíc a devítka potvrzených kandidátů jde do pomyslného mediálního finále. Jak se jim dařilo v uplynulých 14 dnech? Více o tom informuje Medialní obraz.


Všichni kandidáti nasbírali celkem 10 019 zmínek, což je oproti předchozímu období mírný pokles. Andreji Babišovi patří první příčka s podílem 29,2 %, na druhém místě se již ustálila Danuše Nerudová, jejíž podíl průběžně roste i vzhledem k rostoucím preferencím ve volebních průzkumech, a která si připsala 17,4 % zmínek, třetí Petr Pavel pak 15,1 %.

Zdroj: Mediální obraz

Pavel Fischer opět spadl pod desetiprocentní hranici, kterou se mu minulý týden podařilo překonat. Na konci tabulky zůstává Tomáš Zima s pouhými 2,9 %.

Babiš opět oslabil, nerudová vystřelila

Nejlepší šestice kandidátů rezonovala i na sociálních sítích, kde jim patřilo 74 199 zmínek. U Andreje Babiše můžeme nadále sledovat sestupný trend, kdy oproti minulému období opět oslabil, nicméně mu stále patří první příčka (55, 1 %).

Naopak Danuše Nerudová na základě zveřejněných průzkumů veřejného mínění doslova vystřelila a připsala si 22,4 % a poprvé se tak dostala nad dvacetiprocentní hranici.

O prezidentských kandidátech psal nejčastěji server idnes.cz, s výjimkou Andreje Babiše a Petra Pavla, kde se na prvním místě umístily parlamentnilisty.cz. Ty se střídají s denikn.cz na druhých a třetích příčkách nejčastějších mediálních zdrojů. Výjimkou je také Josef Středula, u něhož se na třetím místě objevují seznamzpravy.cz.

Zdroj: Mediální obraz

O autorovi

Michal Kvapil

Jsem člověk, který si prošel bohatou praxí v oblasti žurnalistiky. Stáž jsem odstartoval na Novinkách.cz. Následně jsem přešel do mediální skupiny Lagardere, kde jsem pět let působil v Rádiu Zet / BBC na redaktorské a editorské pozici. Pracoval jsem i na pozici zprávaře. Následně jsem přešel pod projekt Youradio Talk, kde jsem měl i vlastní pořady - například Krypton pořad o kryptoměnách. Praxi jsem nabral i v regionální televizi První boleslavská, ve které jsem si prošel prací kameramana, střihače i redaktora. Souběžně s tím spolupracuji pro portál Mladaboleslav.cz a Boleslavský deník.