Pád finančních trhů mění pohled na rozložení investičního portfolia. Vhodným uchovatelem hodnoty se tak stávají nemovitosti. Stále větší volatilita na finančních trzích, pád hodnoty měn a hrozící inflace ohrožuje peníze na účtu. V současné době je přitom jednou z nejméně rizikových variant právě uložení peněz do nemovitostí. Především jde o byty ve větších městech. Nemovitosti by neměly v dnešní turbulentní době ztrácet na hodnotě. Jejich hodnota by měla naopak růst.

 

Hlavní světové akciové indexy se prudce propadají a klesá důvěra v ekonomiku. Hodnota peněz je v ohrožení. Lidé by tak měli zvážit, kam své finanční prostředky uloží, aby se u nich ekonomické dopady podepsaly v co nejmenší míře. Na obzoru se tak pro investory objevila konzervativní varianta vložení peněz do nemovitostí.

„Není ale nemovitost jako nemovitost. Velkou roli hraje její charakter a geografické umístění. Důležitou inspirací je zde fakt, že v minulé krizi, kdy byl celkový pokles cen bytů 9,1 %, tak v Praze se v některých lokalitách jako je širší centrum hlavního města krize cen prakticky nedotkla,“ říká Jiří Bonk ze stavební společnosti Wirtuuu.

Bytů v rámci takto lukrativních lokalit je pro investory k dispozici velmi malé množství. Developeři tak nemají o zájemce nouzi.

 

Ceny nemovitostí budou klesat

„Specializujeme se na rekonstrukce historických domů na moderní byty v centru Prahy a poklesu poptávky se nebojíme. Někteří zájemci o naše byty jsou nyní sice opatrnější, ale jiní naopak v těchto dnech vyjadřují aktivnější zájem. A ti, kteří před pár týdny váhali, se v těchto dnech rychle rozhodli pro nákup některého z bytů. Uvědomují si, že je to v současné době ideální investice,“ říká Serge Mayer z developerské společnosti Acord Invest.

„Co se týče cen nemovitostí, lze předpokládat, že pokud budou jejich ceny klesat, tak to bude v průměru méně než ceny jiných investičních komodit. Lokality s rostoucí nezaměstnaností ale mohou zažít větší pokles cen než méně postižené oblasti,“ doplňuje Jiří Švec z Evropa Realitní kancelář.

 

Také by vás mohlo zajímat:

Elektroskútry BeRider míří v rámci udržitelné mobility do Brna

Češi chtějí propojovat chytrá zařízení se svou domácností

Budoucnost obrábění je v přesunu odpovědnosti na technology

 

Zdroj: Tývka.cz