Vyberte možnost Stránka

Nemovitosti jsou nyní nejvhodnější pro uchování financí

Nemovitosti jsou nyní nejvhodnější pro uchování financí

Pád finančních trhů mění pohled na rozložení investičního portfolia. Vhodným uchovatelem hodnoty se tak stávají nemovitosti. Stále větší volatilita na finančních trzích, pád hodnoty měn a hrozící inflace ohrožuje peníze na účtu. V současné době je přitom jednou z nejméně rizikových variant právě uložení peněz do nemovitostí. Především jde o byty ve větších městech. Nemovitosti by neměly v dnešní turbulentní době ztrácet na hodnotě. Jejich hodnota by měla naopak růst.

 

Hlavní světové akciové indexy se prudce propadají a klesá důvěra v ekonomiku. Hodnota peněz je v ohrožení. Lidé by tak měli zvážit, kam své finanční prostředky uloží, aby se u nich ekonomické dopady podepsaly v co nejmenší míře. Na obzoru se tak pro investory objevila konzervativní varianta vložení peněz do nemovitostí.

„Není ale nemovitost jako nemovitost. Velkou roli hraje její charakter a geografické umístění. Důležitou inspirací je zde fakt, že v minulé krizi, kdy byl celkový pokles cen bytů 9,1 %, tak v Praze se v některých lokalitách jako je širší centrum hlavního města krize cen prakticky nedotkla,“ říká Jiří Bonk ze stavební společnosti Wirtuuu.

Bytů v rámci takto lukrativních lokalit je pro investory k dispozici velmi malé množství. Developeři tak nemají o zájemce nouzi.

 

Ceny nemovitostí budou klesat

„Specializujeme se na rekonstrukce historických domů na moderní byty v centru Prahy a poklesu poptávky se nebojíme. Někteří zájemci o naše byty jsou nyní sice opatrnější, ale jiní naopak v těchto dnech vyjadřují aktivnější zájem. A ti, kteří před pár týdny váhali, se v těchto dnech rychle rozhodli pro nákup některého z bytů. Uvědomují si, že je to v současné době ideální investice,“ říká Serge Mayer z developerské společnosti Acord Invest.

„Co se týče cen nemovitostí, lze předpokládat, že pokud budou jejich ceny klesat, tak to bude v průměru méně než ceny jiných investičních komodit. Lokality s rostoucí nezaměstnaností ale mohou zažít větší pokles cen než méně postižené oblasti,“ doplňuje Jiří Švec z Evropa Realitní kancelář.

 

Také by vás mohlo zajímat:

Elektroskútry BeRider míří v rámci udržitelné mobility do Brna

Češi chtějí propojovat chytrá zařízení se svou domácností

Budoucnost obrábění je v přesunu odpovědnosti na technology

 

Zdroj: Tývka.cz

O autorovi