Vyberte možnost Stránka

Nemocnice získaly díky hokejistům 875 obědů zdarma

Nemocnice získaly díky hokejistům 875 obědů zdarma

Nemocnice a lékaři se dočkali daru od Hokejové reprezentace České republiky a jejího partnera Škoda Auto Česká republika. Vybraní influenceři rozvezli sedmi českým nemocnicím celkově 875 tříchodových obědových menu. Zdravotníci tak získali ocenění za jejich usilovnou práci v boji proti koronaviru.


Již před listopadovým turnajem Karjala Cup ve Finsku se značka Škoda zavázala, že za každý vstřelený český gól do sítě soupeře zajistí tříchodová obědová menu pro zdravotníky v první linii včetně reprezentačního dresu.

Branek vstřelili čeští hokejisté pět, finální počet nemocnic navýšila Škoda na šťastných sedm. Pro zdravotníky v první linii tak bylo zajištěno celkově 875 tříchodových menu ze špičkových českých restaurací.

O tom, do kterých zařízení se obědová menu rozvezou, hlasovali fanoušci na webu www.skodaautopomaha.cz. Každá zvolená nemocnice, respektive její infekční či covidové oddělení, si užilo 125 tříchodových menu odkazujících na letošní jubileum 125 let od založení mladoboleslavské automobilky.

Součástí balíčku byl dres reprezentace

Součástí každého balíčku byl také dres hokejové reprezentace ČR. Pro zdravotníky vařil tým Jana Punčocháře, šéfkuchaře oblíbené pražské restaurace U Matěje, a také kolektiv Tomáše Dolníčka z brněnského Koishi restaurantu.

Na samotném rozvozu 875 porcí se podíleli také zástupci české hokejové reprezentace v čele s hlavním trenérem Filipem Pešánem a také influenceři značky zastoupení například rychlobruslařkou Martinou Sáblíkovou, herci Radimem Fialou a Markem Lamborou, skladatelem a zpěvákem Markem Ztraceným, hudebníkem Mikolasem Josefem nebo modelkou Andreou Bezděkovou.

Zdroj: www.skoda-auto.cz

„Mám obrovskou radost z toho, s jak pozitivní odezvou v samotných nemocnicích se naše akce setkala. Zdravotníci jsou praví hrdinové dnešních dnů, a přestože jsme akci plánovali především jako symbolické poděkování za jejich nasazení a obětavost, nefalšovaná radost personálu byla pro všechny zúčastněné velkým zážitkem,“ řekl vedoucí českého zastoupení značky Škoda k akci Jiří Maláček.

„Bylo nám ctí tento projekt organizovat a je na místě poděkovat všem, kteří se na jeho realizaci podíleli. V čele s českou hokejovou reprezentací a všemi jejími fanoušky,“ dodal Maláček.


Nikdo z nás si pořádně nedokáže představit, co sestřičky a doktoři v tuhle chvíli zažívají.

generální manažer Petr Nedvěd.

Právě zástupci hokejového národního týmu si vzali na starosti rozvozy do nemocnic v Liberci a v Plzni.

„O této akci jsme samozřejmě před turnajem věděli a jsme hrozně rádi, že jsme mohli přispět několika góly navíc, abychom podpořili další nemocnice,“ uvedl hlavní trenér Filip Pešán.

„Nikdo z nás si pořádně nedokáže představit, co sestřičky a doktoři v tuhle chvíli zažívají. Nejen po fyzické, ale i psychické stránce. Jsme rádi, že jim takhle můžeme pomáhat a byla to pro nás obrovská motivace navíc,“ říká generální manažer Petr Nedvěd.

Hokejisté chtějí v podobných aktivitách pokračovat

Zástupci českých hokejistů se zároveň shodli, že v těchto akcích budou rádi pokračovat.

„Všem zdravotníkům bych vzkázal, že oni jsou ti opravdoví hrdinové a reprezentanti naší země, protože zachraňují životy. My se jen snažíme vyhrát hokejový zápas. Kdykoliv budeme moct naší troškou pomoci, nebudeme váhat,“ řekl trenér Pešán.

„Nejen sport, všichni by měli pomáhat. Jsme rádi, že jsme mohli být součástí tohoto projektu. Všichni bychom si přáli, aby to už skončilo a vrátili jsme se do normálního života. Bohužel covid tady s námi asi ještě nějaký pátek bude, takže tohle určitě není za český hokej poslední akce. Budeme v tom pokračovat,“ uzavřel za hokejový tým Petr Nedvěd.

Škoda Auto se do boje proti koronaviru již zapojila

„Když jsem byla k této aktivitě oslovena, neváhala jsem ani vteřinu. Obdivuji statečnost, se kterou zdravotníci každý den bojují o naše zdraví a životy, jsem vděčná za možnost alespoň několika z nich poděkovat osobně,“ řekla k akci také rychlobruslařka Martina Sáblíková.

Tato akce se zařadila mezi další aktivity Škoda Auto, která se na mnoha úrovních od počátku pandemie zapojuje do boje proti šíření koronaviru. V rámci projektu #SKODAAUTOpomaha automobilka darovala 100 nových vozů Škoda Octavia Combi v hodnotě 85 milionů korun zdravotníkům a pracovníkům sociálních služeb, carsharingová platforma HoppyGo zprostředkovala bezplatné zapůjčení 200 vozů charitativním organizacím, dobrovolníkům, městům, zdravotním a sociálním službám.

Škoda se podílela na výrobě respirátorů FFP3

Škoda Auto DigiLab pak dal k dispozici 150 elektrických skútrů BeRider lékařům a zdravotníkům.

Mimo to se Technický vývoj Škoda Auto podílel na výrobě respirátorů nejvyšší třídy FFP3 pro zdravotnický personál. Na 3D-tiskárnách v automobilce se tiskly části ochranných štítů. Škoda Logistika pak tisíce dalších štítů distribuovala lékařům a nemocnicím.

„Využili jsme naše možnosti a zkušenosti. Je pro nás důležité, že se naše pomoc dostává přímo a bez zbytečných průtahů k lidem, kteří to nejvíce potřebují. O to jde v této těžké době především. V podobných aktivitách budeme rozhodně pokračovat, dokud to situace bude vyžadovat,“ uzavírá vedoucí Škoda Auto Česká republika Jiří Maláček.

Také by vás mohlo zajímat:

Lockers.ai sjednocuje přístup k výdejním boxům

Zdroj: Škoda Auto

O autorovi