Vyberte možnost Stránka

Největší rozhazovači a šetřílci v Premier League

Největší rozhazovači a šetřílci v Premier League

V úterý 1. září došlo k uzavření přestupního období v anglické Premier League. Jaké kluby v tomto období nejvíce rozhazovaly a posilovaly? Které kluby naopak šetřily? Více už přináší nová infografika od portálu Statista.


Nejvíce peněz utratila londýnská Chelsea a to konkrétně 278,4 milionů liber. Co se týče posil, tak přivedla například Sterlinga z Manchesteru City a Cucurellu z West Hamu. Dalšími posilami jsou pak Koulibaly a na poslední chvíli koupení Aubameyang a Fofana.

Posily zatím nedávají klubu ze Stanford Bridge potřebnou invenci, kterou si trenér Tuchel sliboval. Tyto předchozí řádky podtrhují porážky s Leedsem a Southamptonem.

Zdroj: Statista

Na opačném konci tohoto žebříčku je naopak Leicester. Tento klub v čele s Brendanem Rodgersem se mohl opírat pouze o podporu majitelů klubu odpovídající 15 milionům liber. Klub tak přivedl dva nové hráče. Na druhou stranu se rozloučil s brankářem Kasperem Schmeichel a Fofanou.

Nemůžeme zapomenout také na Nottingham Forest. Tento klub nakoupil 19 nových hráčů za 157,3 milionů liber. Těmito nákupy se klub umístil na pátém místě nejvíce nakupujících klubů v Premier League. Nákupy musí aktuálně přetavit v úspěch. To se ovšem Nottinghamu zatím nedaří, když je se čtyřmi porážkami, jednou remízou a jednou výhrou na předposledním místě. Poslední příčku okupuje nejméně posilující Leicester.

Zdroj: Statista

O autorovi