Vyberte možnost Stránka

Nejtmavější černá na světě, seznamte se s akrylovou barvou Black 3.0

Nejtmavější černá na světě, seznamte se s akrylovou barvou Black 3.0

Na crowdfundingovém portálu Kickstarter se objevuje řada zajímavých projektů. Skvělé jsou pro svoji různorodost. Příkladem je projekt zvaný jako Black 3.0. Jde o speciální akrylovou barvu, které absorbuje 98 až 99 procent viditelného světla. Jde tedy o nejtmavější černou akrylovou barvu na světě.

Loni v listopadu firma poskytla beta verzi tisícům umělcům rozesetým po celém světě. Důvodem bylo získání zpětné vazby, které by vedlo k zlepšení tohoto zajímavého produktu.
Nejtmavější černá barva na trhu vůbec se vyrábí v britské továrně. Nyní projekt sbírá finanční prostředky, aby mohl zaplatit náklady pojící se k výrobě nátěrové barvy.

Firma se chlubí tím, že vyrobila zcela nové ultra matné barvivo. Pojmenovala ho jako Black Magick. Součástí barvy je i nově vytvořený akrylový polymer, který má udržet barvu stejně tmavou. Na něj se váže barvivo a díky tomu i vzniká nejtmavější černá barva.

Ostatní super tmavé barvy jsou složité k použití a jejich cena je extrémně vysoká. Většina z nich vyžaduje teplo, vědecké laboratoře a odbornou přípravu. Black 3.0 nikoli – ještě k tomu má být cenově dostupnější.

Pokud se vám projekt líbí, pak ho podpořte na portálu Kickstarter. Jeho cílem bylo vybrat 3 tisíc dolarů. Nyní už svůj goal splnil a vybral 180 tisíc. Pokud přispějete 33 dolarů, tak získáte 150ml lahvičku s barvou Black 3.0.

O autorovi

Michal Kvapil

Jsem člověk, který si prošel bohatou praxí v oblasti žurnalistiky. Stáž jsem odstartoval na Novinkách.cz. Následně jsem přešel do mediální skupiny Lagardere, kde jsem pět let působil v Rádiu Zet / BBC na redaktorské a editorské pozici. Pracoval jsem i na pozici zprávaře. Následně jsem přešel pod projekt Youradio Talk, kde jsem měl i vlastní pořady - například Krypton pořad o kryptoměnách. Praxi jsem nabral i v regionální televizi První boleslavská, ve které jsem si prošel prací kameramana, střihače i redaktora. Souběžně s tím spolupracuji pro portál Mladaboleslav.cz a Boleslavský deník.