Vyberte možnost Stránka

Nejhodnotnější startup světa Bytedance překračuje čínské hranice

Nejhodnotnější startup světa Bytedance překračuje čínské hranice

Alternativní taxislužba Uber loni přišla o primát nejhodnotnějšího startupu světa. Předstihla jej čínská firma Bytedance. Jde o mateřskou firmu aplikace pro hudební videa TikTok, obsahovou aplikaci Toutiao a řady dalších aplikací souvisejících se sociálními sítěmi. Do firmy investovala tři miliardy dolarů japonská Softbank. Samotná hodnota firmy dosahuje 75 miliard dolarů.

Dříve zmiňovaný Uber dosahuje o tři miliardy nižší hodnoty. Poukazuje na to technologická zpravodajská platforma CB Insights. Uber chce ale díky počátečnímu úpisu akcií (IPO) zvýšit svoji hodnotu na 120 miliard dolarů. Zakladatel firmy Bytedance se neopírá o finanční podporu čínských internetových gigantů, kterými jsou bezesporu firmy Alibaba nebo Tencent. To se jen tak snadno žádné čínské firmě nepodaří. Popularita aplikace TikTok přitom už přesáhla čínské hranice. Jeho aplikaci v současnosti používá přes půl miliardu uživatelů. Ve čtyřiceti procentech případů nejde o Číňany. Tato aplikace má pomoci v hledání nových talentů. Cílovou skupinou jsou především mladší generace.

TikTok by se tak měla stát líhní nových talentů. V mezinárodní expanzi pomáhá TikToku odkoupení aplikace musical.ly.

 

Zdroj: Tývka.cz

O autorovi

Michal Kvapil

Jsem člověk, který si prošel bohatou praxí v oblasti žurnalistiky. Stáž jsem odstartoval na Novinkách.cz. Následně jsem přešel do mediální skupiny Lagardere, kde jsem pět let působil v Rádiu Zet / BBC na redaktorské a editorské pozici. Pracoval jsem i na pozici zprávaře. Následně jsem přešel pod projekt Youradio Talk, kde jsem měl i vlastní pořady - například Krypton pořad o kryptoměnách. Praxi jsem nabral i v regionální televizi První boleslavská, ve které jsem si prošel prací kameramana, střihače i redaktora. Souběžně s tím spolupracuji pro portál Mladaboleslav.cz a Boleslavský deník.