Vyberte možnost Stránka

Necestovka jde s trendem individuálního cestování

Necestovka jde s trendem individuálního cestování

Na Startup Festivalu jsme zpovídali projekt zaměřující se na oblast cestovního ruchu. Jde o firmu Necestovka, která jde naproti trendu individuálního cestování. Svým klientům se tak snaží zajistit komplexní služby. Více o tom už hovoří zakladatel firmy Vojtěch Voříšek.

 

Vojtěch Voříšek, Founder Necestovka

„Založil jsem startup Necestovka. Zaměřujeme se na komplexní cestovní služby. V praxi to znamená, že tady jsou cestovní kanceláře a prodejci letenek. My působíme na trhu mezi nimi. Pro klienty zařizujeme komplexní cestovní služby. To znamená, že k nám přijdete a podle vašeho přání a podle vašich snů si vyberete ty služby, o které máte zájem. V cestovním ruchu se pohybuji už osm let. Jak jsem mohl, tak jsem nastoupil na letiště v Praze, kde jsem pracoval v rámci odbavení cestujících. Potom jsem se dál rozvíjel v letenkách. Zařizoval jsem pro své kamarády a známé letenky, až to vyústilo v to, že jsme dostávali velké množství poptávek, a proto jsme založili i tyto komplexní služby, protože o to byl zájem ze strany našich stávajících klientů.“

V čem se odlišujete od ostatních prodejců letenek?
„Odlišujeme se v tom, že nabízíme komplexní cestovní služby. To znamená, že u nás si člověk poptá to, o co má reálně zájem. To znamená, že si k letence vybere například půjčení auta, pojištění atak dále. Díky spolupráci s naimi partnery dostáváme od nich i exkluzivní nabídky, které můžeme předat dál našim klientům. Dále si zakládáme na výborném zákaznickém servisu. Na to, že se nás může kdokoli a kdykoli na cokoli zeptat. My mu poté rádi ochotně poradíme a brzy již naše aplikace Moje cesta nebo My trip, kde budou aktuální informace o letu, časy odletu, terminály, gaty, bude to 24/7 k dispozici a klient si tam může navolit, zdokonalit a zkompletovat celou tu svoji cestu.“

 

Necestovka chce do služby zapojit voice boty

Z koho se skládá váš tým?
„Náš tým se skládá ze mě jako zakladatel a sales, dále kolega Miki, který se zabývá programováním , další je Danča, která se zabývá marketingem a Tereza, která je podpora prodeje a externě spolupracujeme s Martinem, který se zabývá grafikou a Tomášem, který se zabývá právními aspekty firmy.“

V jaké fázi jste z hlediska startupu?
„Už máme něco za sebou. Jelikož jsem studoval tady na VŠE, kde teď natáčíme, tak jsem se firmě nevěnoval úplně na sto procent.Věnoval jsem se totiž studiu. Nyní jsem ale skončil a teď se tomu věnuji na sto procent. Fungujeme na trhu zhruba dva a půl roku a už máme za sebou něco kolem dvou tisíců uskutečněných cest.“

Kam byste se chtěli se svojí společností dostat? Jaká je vaše budoucnost?
„Naším cílem je určitě etablovat se na českém trhu a expanze do zahraničí, prvotně do blízkých zemí, kdy si myslíme, že by si lidi neměli vybírat z nabídky, ale měli by si sami tvořit své itineráře, což chceme doplnit moderními technologii. Znamená to zařizování si dovolených přes voice boty, přes messenger atak dále, že klient bude vyjadřovat své přání a své požadavky a my mu budeme na základě moderních technologií schopni toto nabídnout. To samé bude pro malé a střední firmy, na které se také soustředíme.“

Zákazníci preferují cestování na vlastní pěst

Změnilo se nějak chování lidí v cestovním ruchu?
„Vývoj je takový, že jak nedávno zkrachovala ohromná cestovní kancelář Thomas Cook v Anglii, tak to ukazuje na jeden trend. Zákazníci čím dál více volí individuální cestování. Chtějí mít větší svobody a větší možnosti. Právě v tomto trendu jdeme zákazníkům naproti, kdy jim chceme umožnit to individuální cestování. Toho, že lidé chtějí být volní, chtějí mít možnosti. Klasické cestování s tradičními cestovními kancelářemi dle mého názoru trochu upadá a ten vývoj se podle mého bude vyvíjet tímto směrem.“

Připravili jste si na Startup Festivalu mimo Necestovku i něco jiného? 

„Mimo své podnikání jsem tady za VŠE startup, což je vlastně facebooková skupina, v rámci které se snažíme propojovat studenty na Vysoké škole ekonomické, kteří mají zájem o podnikání, takže mají nějaké nápad nebo mají nějaký svůj byznys a my chceme, aby se navzájem propojovali a spolupracovali a aby tady na VŠE vznikaly výborné nápady, výborné komunity a úspěšné firmy, s kterými se za několik desítek let, jakožto doufám, že i s tou mojí firmou budeme setkávat naprosto běžně.“

Pro více informací o tomto projektu navštivte internetové stránky www.necestovka.cz.

 

Mohlo by vás také zajímat

Startup Festivalu se zúčastnilo 2700 návštěvníků, projekty představili studenti i nadějné firmy

Startup Festival necílí pouze na startupy, oslovuje i experty z byznysu, říká Noema Hipká z xPORTU

 

Zdroj: Tývka.cz

O autorovi

Michal Kvapil

Jsem člověk, který si prošel bohatou praxí v oblasti žurnalistiky. Stáž jsem odstartoval na Novinkách.cz. Následně jsem přešel do mediální skupiny Lagardere, kde jsem pět let působil v Rádiu Zet / BBC na redaktorské a editorské pozici. Pracoval jsem i na pozici zprávaře. Následně jsem přešel pod projekt Youradio Talk, kde jsem měl i vlastní pořady - například Krypton pořad o kryptoměnách. Praxi jsem nabral i v regionální televizi První boleslavská, ve které jsem si prošel prací kameramana, střihače i redaktora. Souběžně s tím spolupracuji pro portál Mladaboleslav.cz a Boleslavský deník.