Vyberte možnost Stránka

Nápad roku otevírá možnost nadějným startupům i letos

Nápad roku otevírá možnost nadějným startupům i letos

Vodafone Nápad roku otevírá přihlášky do 13. ročníku populární startupové soutěže. Do 10. května tak nadějné projekty mohou posílat přihlášky. Stejně jako tomu bylo i v uplynulých ročnících, získá vítěz peněžní cenu. Finalisté dostanou mimo věcných cen i příležitost oslovit investory. K vyhlášení vítězného projektu dojde 21. září.

 

Informace o třiceti nejlepších startupech se veřejnost dozví 25. května, deset nejlepších projektů pak 15. června.

V září pak finalisté zabojují o 300 tisíc korun. Soutěžící na druhé a třetí příčce pak získají další věcné ceny a služby.

Odborná porota také zvolí projekty, jež odmění týdenním pobytem v technologickém centru Huawei v Číně nebo na festivalu Bits & Pretzels v Mnichově.

Třináctý ročník soutěže je důkazem, že Vodafone Nápad roku je akce, která mladým podnikatelům opravdu pomáhá. V dosavadních dvanácti ročnících jsme hodnotili 1804 projektů, jejichž autoři získali cenné rady od zkušených podnikatelů a investorů. Mnozí navíc získali i ceny v hodnotě 11,5 milionu korun nebo významné investice. Celková výše přímo zprostředkovaných investic do projektů činí 213 milionů korun. To je o to působivější, že jde zpravidla o dosud neobjevené začínající projekty a mladé týmy,“ říká zakladatel soutěže Martin Kešner.

Soutěže Vodafone Nápad roku se každoročně zúčastní zástupy různorodých projektů. Loňským vítězem se stala například firma Miomove, která vyrábí chytré stélky do bot. Více o ní jsme referovali ZDE.

 

Loňský Nápad roku vyhrál projekt s chytrou stélkou do bot

Z běžných běžeckých bot vám tak vytvoří osobního trenéra. Ten vám ve svém důsledku pomůže zlepši techniku chůze a běhu. Zlepší se vám tak držení těla a zbavíte se špatných návyků. Tím se vyvarujete i bolestem.

„Výhru v soutěži považuji za jeden z našich největších dosavadních úspěchů, z neznámého startupu se díky soutěži a jejím organizátorům přes noc stal úspěšný projekt, který začal zajímat investory a veřejnost a přesně to jsme potřebovali,” říká zakladatelka a CEO miomove Barbora Malaníková.

Druhou příčku obsadila služba Grason, která v témže roce zvítězila v soutěži Women Startup Competition. Více jsme informovali ZDE.

Jde o startup, který řeší problém nedostatku personálu v gastronomii. Pomocí mobilní aplikace tak propojuje spolehlivé restaurace a ověřené pracovníky se zájmem o krátkodobou brigádu.

Během posledních měsíců se museli přizpůsobit aktuálním potřebám firem. Pomáhají tak logistickým společnostem a zemědělcům efektivně vykrývat výkyvy v poptávce na trhu práce.

Na pomyslné bronzové příčce skončil projekt Feedyou. Jde o službu automatizující firemní procesy s pomocí chatbotů. Informace o tomto projektu naleznete ZDE.

Zvláštní cenou Profinit Technologický projekt roku porota ocenila tým Varistarzemědělským firmám nabízí komplexní technologické řešení pro výrazné zvýšení efektivity a současné snížení ekologické zátěže. Cenu Huawei Startup roku získala aplikace N-view mobile, která využívá rozšířenou realitu pro snadnou tvorbu virtuálních prohlídek nemovitostí. Více o tomto startupu jsme referovali ZDE.

 

Úspěch zaručí providitelnost, kvalita zpracování a potenciál růstu

Rozhodující slovo o vítězích bude mít porota složená z podnikatelů, manažerů, investorů a zástupců médií. Již podesáté je titulárním partnerem soutěže společnost Vodafone:

„Těší nás, že můžeme být znovu součástí Nápadu roku, a pomáhat tak mladým a podnikavým lidem na cestě k úspěšné firmě. S mnohými jsme spolupracovali i po skončení soutěže a byli u toho, jak se z některých startupů staly mezinárodně úspěšné firmy. Vodafone Nápad roku na tom má určitě kus zásluhy. Už se nemůžeme dočkat, jaké projekty představí letošní ročník,” uvádí ředitelka pro značku a komunikaci Vodafonu Markéta Moreno.

O úspěchu projektu v soutěži nerozhoduje pouhý nápad. Především jde o jeho proveditelnost, kvalitu zpracování a potenciál budoucího růstu. Pravidla soutěže a další informace jsou k dispozici na webových stránkách www.napadroku.cz.

 

Výjimečné benefity, které jen tak nezískáte

Mezi partnery soutěže tradičně patří řada velkých společností z technologického nebo finančního sektoru.

Díky silnému zázemí soutěže mohou zúčastněné projekty získat vedle peněz i mnoho užitečných benefitů:

  • finanční odměna pro vítěze: 300 tisíc korun
  • věcné ceny za 900 tisíc korun
  • šance na investici až 20 milionů korun bez ohledu na umístění
  • Mentoring Day pro finalisty (20+ mentorů z oblasti obchodu, financí či marketingu)
  • placený pobyttechnologickém centru HuaweiČíně pro tři projekty
  • zpětná vazba od zkušených podnikatelů a investorů pro 30 nejlepších
  • zviditelnění projektu mezi potenciálními zákazníky a partnery

 

Vodafone Nápad roku je nejstarší soutěž podobného typu u nás

Soutěž Vodafone Nápad roku hledá mladé a nadějné podnikatele v České republice a na Slovensku.

K jejímu založení došlo v roce 2007, což z ní dělá nejstarší soutěž svého typu u nás.

Za dvanáct let se přihlásilo 1804 projektů, z nichž mnoho se teď těší úspěchům na domácím i zahraničním trhu. Zúčastnit se mohou jakékoliv firmy mladší než dva roky.

Titulárním partnerem soutěže je letos již podesáté v řadě společnost Vodafone.

Hlavními partnery jsou J&T Banka, Kooperativa, Huawei. Partnery jsou společnosti Profinit, Microsoft, Peterka Partners, Stable.cz. Hlavní mediální partneři jsou Hospodářské noviny, týdeník Ekonom, CzechCrunch, Monitora. Soutěž dále podporují CzechInvest, IPR Praha, startup disrupt, xPORT VŠE.

 

Také by vás mohlo zajímat:

Jsou chytré a zdraví prospěšné, boty Miomove ovládly Nápad roku

Women Startup Competition ovládl vesmírný projekt Spacemanic

„Energii čerpám od svého týmu,“ říká vítězka Women Startup Competition

 

Zdroj: Nápad roku

O autorovi