Vyberte možnost Stránka

MRCE objednala dalších 14 lokomotiv od Siemens Mobility

MRCE objednala dalších 14 lokomotiv od Siemens Mobility

Společnost Mitsui Rail Capital Europe (MRCE), která poskytuje komplexní služby v oblasti pronájmu lokomotiv, si na základě stávající smlouvy objednala dalších 14 vícesystémových lokomotiv Vectron MS od společnosti Siemens Mobility. S touto objednávkou bude mít společnost MRCE celkem 147 lokomotiv Vectron. Lokomotivy plánuje využít v Německu, Rakousku, Maďarsku, Polsku, České republice, na Slovensku, v Rumunsku a Nizozemsku.


Velmi nás těší, že náš dlouholetý zákazník MRCE dále rozšiřuje svůj lokomotivní park Vectronů. To, že nám MCRE dává důvěru, ukazuje, že jsou lokomotivy Vectron symbolem spolehlivosti a flexibility v evropské osobní i nákladní dopravě,”

Albrecht Neumann, CEO pro kolejová vozidla koncernu Siemens Mobility

Věříme, že lokomotiva Vectron je z dlouhodobého hlediska řešením, které vede k uspokojení budoucích přeshraničních potřeb na evropském trhu, a hodláme nadále rozšiřovat naši flotilu Vectronů, které představují hlavní aktivum v našem portfoliu,”

Hayato Yanagisawa, CEO společnosti MRCE

Vícesystémové lokomotivy Vectron MS pro MRCE mají výkon 6,4 MW a dosahují maximální rychlosti 160 km/h. Lokomotivy budou vyrobeny v závodě Siemens Mobility v Mnichově-Allachu a budou vybaveny jednotným evropským zabezpečovačem ETCS i příslušnými národními vlakovými zabezpečovacími systémy.  

Od uvedení lokomotiv Vectron na trh prodala společnost Siemens Mobility více než 1 500 těchto lokomotiv 62 zákazníkům v 16 zemích. V souhrnu lokomotivy Vectron dosud najely v provozu více než 600 milionů kilometrů a jsou schváleny pro provoz ve 20 evropských zemích.

Zdroj: Siemens Mobility

O autorovi