Vyberte možnost Stránka

Mlékárny Lactalis darovaly výrobky zdravotnickým zařízením

Mlékárny Lactalis darovaly výrobky zdravotnickým zařízením

Mlékárny Lactalis darovaly výrobky řadě institucí a zařízení rozprostřených po celé České republice. Chtěly tak podpořit iniciativy, které se zapojují do boje proti šíření nákazy COVID-19 a ruku v ruce s tím se starají o zdraví a bezpečnost obyvatel. Výrobky tak směřovaly do nemocnic, domovů pro seniory, potravinové banky nebo složkám Integrovaného záchranného systému. Firma rovněž uvolnila finanční prostředky nemocnicím, jejichž lékaři a sestry se každodenně starají o pacienty. 

 

Lactalis aktuálně darovala přes 9 tun svých výrobků. Jde o výrobky značky Mlékárna Kunín, Galbani, Président a siggi´s. Mlékárenský produkty směřovaly do FN Motol, FN Bulovka, FN Ostrava, FN Plzeň nebo FN Kladno, domovů pro seniory po celé Ostravě či potravinových bank v Ostravě, Plzni, Českých Budějovicích nebo Liberci.

Produkty siggi’s putovaly v minulých týdnech i do hasičských sborů celé republiky a Krajskému ředitelství Policie České republiky hlavního města Prahy. To je dodávalo svým zaměstnancům.

 

Lactalis podpořilo zdravotnická zařízení i finančně 

Finanční podpory od mlékárenské společnosti Lactalis se dočkaly i tři nemocnice, které bojují proti koronaviru. Jde o Fakultní nemocnici v Plzni, Ostravě a u sv. Anny v Brně. Částka dosahovalo 450 tisíců korun. Prostředky zdravotnická zařízení využila na nákup ochranných pomůcek a plicních ventilátorů.

„Těší nás, že můžeme podpořit pracovníky, kteří s nákazou bojují v první linii a denně se v terénu snaží dostat situaci pod kontrolu. Cítíme určitou zodpovědnost vůči společnosti, proto jsme rádi, že alespoň touto cestou můžeme pomoci tam, kde je to nejvíc potřeba,“ dodává generální ředitel společnosti Lactalis pro Českou republiku a Slovensko Michal Brada.

 

Také by vás mohlo zajímat:

Některé nemocnice získaly od Ministerstva zahraničí respirátory FFP3

Obce týdně spotřebují přes 10,5 milionů ochranných prostředků

Zdroj: Tývka.cz

O autorovi