Vyberte možnost Stránka

Mladá Boleslav vypravila zájezd pro děti z Ukrajiny

Mladá Boleslav vypravila zájezd pro děti z Ukrajiny

Komise pro integraci etnik a národnostních menšin uspořádala ve středu 23. března výlet pro ukrajinské děti. Ty vyrazily autobusem do Prahy. Cílem akce bylo zabavit děti a alespoň na chvíli jim nechat zapomenout na strasti, které mají spojené s válkou na Ukrajině.

Proč zrovna Praha? Je to naše hlavní město, které skrývá krásná a historická místa, o kterých neví někteří Češi, natož cizinci. Díky Lucie Bihellerové  zažily děti nevšední zážitek, protože jim poutavě a hravě přiblížila Prahu z jiné perspektivy.

Připravila pro ně program, který děti pobavil a dal jim základy o historii Prahy i České republiky. Cesta byla obohacená mimo výklad i o úkoly, díky nimž byly děti stále aktivní.

 

 

Trasa byla svižná, bylo však třeba se zastavit na svačinky, které děti posílily a mohly pokračovat dál.

Tato prohlídka je vhodná pro děti ve věku 7-13 let, které se chtějí dozvědět o dějinách českých zemí, vlastivědy, zeměpisu a kultury.

Jelikož ukrajinské děti ještě nerozumí česky, byla zajištěna tlumočnice Lili Šádková, která přetlumočila poutavý výklad do ukrajinštiny. Děti její překlad velice ocenily.

 

 

Tento nevšední zážitek se mohl organizovat i díky autobusové dopravě, kterou zajistila společnost Jarmes.

„Děkujeme všem, kteří se podíleli na organizaci tohoto výletu. Opravdu dobrý skutek se ukáže, když lidé do toho vloží srdce. Výlet byl organizovaný bez jakéhokoliv nároku na honorář,“ řekla Jana Súkeníková z Komise pro integraci etnik a národnostních menšin. 

 

 

Zdroj: Komise pro integraci etnik a národnostních menšin

O autorovi