Vyberte možnost Stránka

MINI zdokonalilo platformu soukromé sdílené mobility

MINI zdokonalilo platformu soukromé sdílené mobility

Tradiční britská značka MINI zdokonaluje standardy v oblasti sdílené mobility. Díky MINI Sharing a nové aplikaci MINI Sharing mohou zákazníky v Německu a Nizozemsku od 1. března 2021 sdílet své MINI a MINI zážitky s rodinou a přáteli. Pomocí aplikace lze automobil zarezervovat, odemknout a zamknout a nastartovat. Sdílení soukromých automobilů nikdy nebylo tak snadné a pohodlné.


MINI Sharing lze pohodlně používat prostřednictvím aplikace MINI Sharing.

Jakmile má zákazník aplikaci nainstalovanou ve svém chytrém telefonu (k dispozici pro operační systémy iOS a Android), je možné přizvat ke sdílení další členy rodiny a přátele (za předpokladu, že mají aplikaci také nainstalovanou).

Pokud přátelé chtějí vozidlo na určitou dobu půjčit, mohou majiteli prostřednictvím aplikace zaslat žádost. Tento požadavek se zobrazuje v kalendáři aplikace MINI Sharing a vlastník ho tam může přijmout a spravovat.

Interakce s automobilem bez připojení k internetu

30 minut před začátkem rezervace obdrží vypůjčitel užitečné informace týkající se automobilu, jako je například jeho poloha a dojezd/stávající úroveň nabití baterie. Uživatel potřebuje pouze internetové připojení na začátku rezervace.

Od té doby jeho chytrý telefon komunikuje s modulem MINI Sharing přes Bluetooth, což má tu výhodu, že umožňuje interakci s automobilem bez připojení k internetu. MINI Sharing lze proto snadno využívat v podzemních parkovištích nebo na místech se špatným pokrytím signálu.

MINI Sharing již bylo úspěšně otestováno a vyzkoušeno a velmi pozitivně přijato v roce 2019 v Madridu a později s podobným ohlasem také v Barceloně.

Mini Sharing
Zdroj: www.mini.com

Ve všech modelech MINI vyrobených od ledna 2020

Po úspěšném dokončení pilotního projektu je služba soukromého sdílení automobilů k dispozici od října 2020 v celém Španělsku. V Německu a Nizozemsku začala služba fungovat na začátku března 2021.

Všechny německé modely MINI vyrobené od ledna 2020 jsou již z výroby vybaveny požadovanou technologií (volitelná výbava: 5GE – příprava pro flexibilní sdílení automobilů).

Požadovaným modulem MINI Sharing lze automobil dovybavit v rámci příslušenství ve kterémkoliv MINI Servisu.

MINI Sharing pak může zákazník okamžitě používat. Cena této služby v Německu za první rok činí 360 eur (roční smlouva) plus cena dodatečného vybavení.

Pokud bude služba pro roce používání prodloužena, cena bude 49 eur ročně (platné k březnu 2021).

Také by vás mohlo zajímat:

ŠKODA spouští program pro absolventy cílící na elektromobilitu a digitalizaci

Zdroj: BMW

O autorovi