Lego je nejoblíbenější hračkou na světě. Dá se říci, že své konkurenty předčí i s ohledem na inovace. Tuto skutečnost podtrhává i svojí novou iniciativou, pomocí které chce děti zdokonalovat v programování. Ruku v ruce s tím spouští nový projekt STEAM, v rámci kterého vydává set s označením Spike Prime. Ten zahrnuje stovky Lego kostiček, senzorů, motorů nebo programovatelný víceportový rozbočovač. K dispozici je samozřejmě i aplikace, pomocí které je možné programovat. Lego chce zavést svůj nový projekt do středních škol. Primárním cílem bude zdokonalení praktických dovednosti studentů v oblasti vědy, technologie, inženýrství a matematiky.

Spike Prime se podle firmy Lego zaměřuje na středoškoláky. Již od svých počátků Lego pomáhá zlepšovat kreativitu dětí a formovat jejich představivost.

Otázkou zůstává, jak se k této iniciativě Lega postaví samotné školy. Pouhých 40 procent dotazovaných učitelů uvedlo, že jejich žáci mají během školní výuky čas na osvojování praktických dovedností. Lego chce rovněž žákům dokázat, že učení má smysl. Během 11 až 14 let věku totiž podle dánské společnosti děti ztrácejí důvěru v učení.

Česká republika je často kritizovaná za svůj přístup k biflování. Žáci se tak musí učit nazpaměť. Praktická forma výuky tak může být novým a pozitivním impulsem pro motivování dětí k učení. Vrátíme se tak k myšlence Jana Amose Komenského „škola hrou“.

Každá sada Prime obsahuje 524 kusů Lega. Modely lze v předobjednávkách pořídit za 329,95 dolarů.

 

Zdroj: Tývka.cz