Vyberte možnost Stránka

Laserové značení nevyžaduje žádný spotřební materiál

Laserové značení nevyžaduje žádný spotřební materiál

Konference Brno zaměřené na očekávaný vývoj automobilového průmyslu v Česku a ve střední Evropě navštívila řada zajímavých firem. Jednou z nich je i česká společnost Bottling Printing. Tato firma se specializuje na distribuci značících strojů a tiskáren. Jejich nedílnou součástí je robotizace a automatizace. Tato firma již na českém trhu působí již od roku 1993. Začínala tehdy technologiemi pro lahvování. Lahve pak opatřila datem výroby, spotřebou, čárovými kódy, etiketami atak dále.


„Jsem tady za firmu Bottling Printing. Věnujeme se průmyslovému značení a automatizaci, jsme na trhu 29 let. Příští rok budeme slavit třicet. My jsme si tady nachystali sekci s laserovým značením, kde demonstrativně značíme do eloxovaného hliníku vizitku. Toto zařízení se používá v dnešní době již ve všech odvětvích. V této chvíli se nahrazuje inkoustové značení za laserové. Je to taková moderní technologie, která má výhodu v tom, že k tomu není potřebný žádný spotřební materiál,“

PETR KUMSTÁT, TECHNOLOGICKÝ SPECIALISTA BOTTLING PRINTING

V roce 1996 získala firma Bottling Printing výhradní zastoupení Linx Printing Technologies. Ta dodávala nejpoptávanější technologii devadesátých let, kterou byl kontinuální injekt. V roce 2000 se následně stala výhradním zastoupením pro firmu Bluhm Systems GmbH (specialista na DOD systémy) a v roce 2001 Matthews Marking Systems.

Zdroj: Tývka.cz, Konference Brno

O autorovi