Vyberte možnost Stránka

Koronavirus drží Čechy více u televize

Koronavirus drží Čechy více u televize

Koronavirus ovlivnil nejen průmysl, obchod a školství, ale i české domácnosti.  V nich sledujeme výrazný nárůst sledovanosti televize, nově i té online. Z dat televize přes internet Lepší.TV vyplývá, že za měsíce říjen a listopad zaznamenala služba nárůst uživatelů o 20 %.


Během druhé vlny pandemie diváci nejvíce sledovali filmy (skoro 33 %) a seriály (skoro 28 %).  Denně strávili diváci u TV 3,5 hodiny. Zájem o zpravodajství klesl o 7 %, oproti první vlně koronaviru.

Jak využít svůj volný čas je otázkou většiny Čechů, a to především během pandemie, kdy se musíme přizpůsobit vládním nařízením a naše možnosti jsou značně omezené. Mimo sport a více času stráveného v přírodě, propadla řada Čechů kouzlu sledování televize.

To potvrzují data ryze české televize přes internet Lepší.TV, která za měsíce říjen a listopad 2020, tedy období, ve kterém se často skloňovalo slovo lockdown, zaznamenala 20 % nárůst uživatelů.


pokud mají porovnat ceny za služby klasických poskytovatelů se základními balíčky programů, s cenami za služby nových platforem a více než stovkou kanálů, vedou potom ty přes internet

ředitel Lepší.TV, www.lepsi.tv Pavel Górecki

Češi preferují filmy

„Den je dlouhý a karanténa taktéž, brzy se stmívá a není divu, že stále přibývá Čechů, kteří čas tráví u televize. Navíc jim už nestačí klasické vysílaní, a proto vyhledávají služeb online televizí, kde je pouze na nich, co a kdy budou sledovat. Navíc pokud mají porovnat ceny za služby klasických poskytovatelů se základními balíčky programů, s cenami za služby nových platforem a více než stovkou kanálů, vedou potom ty přes internet,“ říká ředitel Lepší.TV, www.lepsi.tv Pavel Górecki.

Ve sledovaném období strávili diváci u svých oblíbených programů každý den zhruba 3,5 hodiny. Nejvíce potom sledovali filmy. Přesně 32,63 % uživatelů využívá digitální televizi právě kvůli její široké nabídce filmů – diváci mají na výběr například od kriminálních filmů, hororů a fantasy až po historické a romantické snímky.  

Druhou oblíbenou sledovanou kategorií, jsou seriály, u kterých strávilo svůj volný čas téměř 27,91 % diváků.

Oblibu nacházejí i sportovní a erotické pořady

U zábavných pořadů tráví čas 13,64 % diváků, což je velmi podobný čas, který lidé věnují sledování zpráv (10,71 %). Zajímavé je, že je to zhruba o 7 % méně než při první vlně koronaviru.  Po těch pak následuje sledování dokumentů, ze statistiky vyplývá, že se jedná o 10,71 % diváků.

Žebříček sledovanosti jednotlivých typů pořadů hovoří jasně. Lidé se rádi baví a u televize hledají zejména odpočinek a odreagování. Filmy, seriály a zábavné pořady diváci rádi doplňují dětskými pořady (4,71 %), to převážně ve chvílích, kdy se snaží zabavit své malé ratolesti.

Do žebříčku nejsledovanějších typů pořadů na základě stráveného času, se dostaly i pořady věnované sportu, ale také erotice, kterou vyhledávají v televizi přes internet necelá dvě procenta uživatelů.  

Také by vás mohlo zajímat:

Škoda Auto a VŠB Ostrava spolupracují na vývoji autonomního systému

Zdroj: Lepší.TV

O autorovi