Elektronické přístroje s dřevěnou konstrukcí nejsou žádnou anomálií. Tak proč nezkusit vyrobit dřevěnou kvadrokoptéru? Na tuto oblast se zaměřila společnost SirTeen a představila zbrusu nového drona Aerowood. V balení dostanete součástky i s návodem, prostřednictvím kterého si vašeho nového dřevěného drona můžete sestavit.

Sada Aerowood zahrnuje 184 laserově broušených laminátových komponentů s různými elektronickými moduly. konkrétně jde o čtyři motory a vrtulové jednotky.
Nedílnou součástí balení je samozřejmě i návod, pomocí něhož kvadrokoptéru sestavíte dohromady. K tomu nepotřebujete žádné lepidlo.

Sestavená kvadrokoptéra váží pouhých 79 gramů. V balení máte k dispozici i dálkový ovladač. Můžete si koupit sadu 4v1 a sestavit si tak čtyři odlišné tipy kvadrokoptér. Každá má přitom jedinečný design.

Kvadrokoptéra je rovněž schopná přenášet video v reálném čase do aplikace v chytrém telefonu. Obraz zaznamenává v rozlišení 720p při 30 snímcích za vteřinu.
SirTeen aktuálně hledá finanční prostředky na crowdfundingovém portálu Indiegogo. V předprodeji si ho zde můžete koupit za 79 dolarů. Pokud Aerowood vybere požadovanou sumu, tak se předpokládá, že maloobchodní cena bude odpovídat 159 dolarům.