Vyberte možnost Stránka

Koptéra ze dřeva aneb sestavte si svůj Aerowood

Koptéra ze dřeva aneb sestavte si svůj Aerowood

Elektronické přístroje s dřevěnou konstrukcí nejsou žádnou anomálií. Tak proč nezkusit vyrobit dřevěnou kvadrokoptéru? Na tuto oblast se zaměřila společnost SirTeen a představila zbrusu nového drona Aerowood. V balení dostanete součástky i s návodem, prostřednictvím kterého si vašeho nového dřevěného drona můžete sestavit.

Sada Aerowood zahrnuje 184 laserově broušených laminátových komponentů s různými elektronickými moduly. konkrétně jde o čtyři motory a vrtulové jednotky.
Nedílnou součástí balení je samozřejmě i návod, pomocí něhož kvadrokoptéru sestavíte dohromady. K tomu nepotřebujete žádné lepidlo.

Sestavená kvadrokoptéra váží pouhých 79 gramů. V balení máte k dispozici i dálkový ovladač. Můžete si koupit sadu 4v1 a sestavit si tak čtyři odlišné tipy kvadrokoptér. Každá má přitom jedinečný design.

Kvadrokoptéra je rovněž schopná přenášet video v reálném čase do aplikace v chytrém telefonu. Obraz zaznamenává v rozlišení 720p při 30 snímcích za vteřinu.
SirTeen aktuálně hledá finanční prostředky na crowdfundingovém portálu Indiegogo. V předprodeji si ho zde můžete koupit za 79 dolarů. Pokud Aerowood vybere požadovanou sumu, tak se předpokládá, že maloobchodní cena bude odpovídat 159 dolarům.

O autorovi

Michal Kvapil

Jsem člověk, který si prošel bohatou praxí v oblasti žurnalistiky. Stáž jsem odstartoval na Novinkách.cz. Následně jsem přešel do mediální skupiny Lagardere, kde jsem pět let působil v Rádiu Zet / BBC na redaktorské a editorské pozici. Pracoval jsem i na pozici zprávaře. Následně jsem přešel pod projekt Youradio Talk, kde jsem měl i vlastní pořady - například Krypton pořad o kryptoměnách. Praxi jsem nabral i v regionální televizi První boleslavská, ve které jsem si prošel prací kameramana, střihače i redaktora. Souběžně s tím spolupracuji pro portál Mladaboleslav.cz a Boleslavský deník.