Koptéra ze dřeva aneb sestavte si svůj Aerowood

Elektronické přístroje s dřevěnou konstrukcí nejsou žádnou anomálií. Tak proč nezkusit vyrobit dřevěnou kvadrokoptéru? Na tuto oblast se zaměřila společnost SirTeen a představila zbrusu nového drona Aerowood. V balení dostanete součástky i s návodem, prostřednictvím kterého si vašeho nového dřevěného drona můžete sestavit.

Sada Aerowood zahrnuje 184 laserově broušených laminátových komponentů s různými elektronickými moduly. konkrétně jde o čtyři motory a vrtulové jednotky.
Nedílnou součástí balení je samozřejmě i návod, pomocí něhož kvadrokoptéru sestavíte dohromady. K tomu nepotřebujete žádné lepidlo.

Sestavená kvadrokoptéra váží pouhých 79 gramů. V balení máte k dispozici i dálkový ovladač. Můžete si koupit sadu 4v1 a sestavit si tak čtyři odlišné tipy kvadrokoptér. Každá má přitom jedinečný design.

Kvadrokoptéra je rovněž schopná přenášet video v reálném čase do aplikace v chytrém telefonu. Obraz zaznamenává v rozlišení 720p při 30 snímcích za vteřinu.
SirTeen aktuálně hledá finanční prostředky na crowdfundingovém portálu Indiegogo. V předprodeji si ho zde můžete koupit za 79 dolarů. Pokud Aerowood vybere požadovanou sumu, tak se předpokládá, že maloobchodní cena bude odpovídat 159 dolarům.

Komentáře

Michal Kvapil

Jsem člověk, který si prošel bohatou praxí v oblasti žurnalistiky. Stáž jsem odstartoval na Novinkách.cz. Následně jsem přešel do mediální skupiny Lagardere, kde jsem pět let působil v Rádiu Zet / BBC na redaktorské a editorské pozici. Pracoval jsem i na pozici zprávaře. Následně jsem přešel pod projekt Youradio Talk, kde jsem měl i vlastní pořady - například Krypton pořad o kryptoměnách. Praxi jsem nabral i v regionální televizi První boleslavská, ve které jsem si prošel prací kameramana, střihače i redaktora. Souběžně s tím spolupracuji pro portál Mladaboleslav.cz a Boleslavský deník.