Vyberte možnost Stránka

Kickstarter TOP5: Jak ušetřit hektolitry vody nebo pěstovat BIO bez omezení?

Kickstarter TOP5: Jak ušetřit hektolitry vody nebo pěstovat BIO bez omezení?

Rozčiluje vás zbytečné plýtvání vody? Pak se nabízí řešení v podobě rozprašovací sprchy Nebia. Ta již pomohla ušetřit přes 378 milionů litrů vody. Na crowdfundingovém portálu Kickstarter se navíc objevila nyní i její nová generace. Pokud jste milovníkem BIO zeleniny, tak pro vás máme také skvělý tip. Je jím unikátní zařízení OGarden Smart. V něm si můžete vypěstovat až 90 druhů ovoce a zeleniny. O dalších zajímavých projektech z prostředí Kickstarteru se už dozvíte více v novém pořadu StartupPoint Kickstarter TOP5.

V první řadě si všímáme „Do it yourself“ projektu herní konzole PYXA. Pomocí této věcičky si můžete vytvářet vlastní hry. Je to taková škola hrou. Během toho si totiž osvojujete programování. Na samotném začátku si svoji konzoli musíte sami sestavit. Seznámíte se tak s jejími všemi komponenty a prozkoumáte do detailů její funkce. Podle tvůrců výhodu představuje jednoduchá montáž. Nepotřebujete tak k ní speciální nástroje ani vyjímečné dovednosti. Přáli jste si někdy vytvořit svoji vlastní hru? Teď se vám k tomu možná otevírají dveře.

Dalším unikátním projektem, který navíc šetří naši milovanou planetu, je sprcha Nebia. Během desetiminutového sprchování vám nový model Nebia 2.0 ušetří oproti běžným sprchám více než 65 procent vody. Na Kickstarteru se objevila první verze tohoto výrobku již v roce 2015. Za tu dobu firma pomohla ušetřit přes 378 milionů litrů vody. Sprcha vodu rozprašuje. Tento proces se nazývá jako takzvaná atomizace. V něm právě spočívá výrazná úspora. Zajímavostí je, že první verzi sprchy užívá i šéf technologické firmy Apple Tim Cook.

Podívat se na zoubek musíme i zařízení OGarden Smart. V něm můžete najednou vypěstovat více než 90 druhů ovoce a zeleniny. Díky tomu si tak lze vychutnát čerstvé, zdravé bio potraviny. Systém disponuje automatickým zavlažováním. LED diody navíc simulují potřebné množství slunečního světla. Nejste tak omezeni počasím, pěstujte jednoduše po celý rok. OGarden navíc představuje i zajímavý designový doplněk. Co na něj říkáte?

Nemůžeme zapomínat ale ani na zábavu. Tu nabízí robot Peeqo. Stejně jako u konzole PYXA si jej musíte sestavit na vlastní pěst. Nemusíte se ale bát, je vhodný pro všechny věkové kategorie. Vývojáři produktu se zaměřují na aktuální trendy. Každodenní součástí internetových konzumentů jsou totiž videa a GIFY. Při komunikaci v komunikačních aplikacích jimi vyjadřují své emoce nebo pocity. Představte si, kdyby vaše zařízení mělo stejnou svobodu projevu jako my. A to je faktor, kterého se snaží docílit projekt Peeqo. Inteligentní zařízení pak prohledává Giphy, Guggy nebo Vlipsy. Zařízení vám právě prostřednictvím GIFŮ nebo videí vtipně odpovídá. Vývojáři slibují, že robot bude kompatibilní se službami Google Cloud Speech, Amazon Voice Services nebo Snips.

U robotů zůstaneme i u posledního představovaného projektu. Je jím programovatelné zařízení RVR. Cílovou skupinou jsou podle tvůrců pedagogové, studenti, fanoušci techniky nebo i hackeři. Součástí tohoto robota je port, kterým jej můžete připojit například k jednodeskovému minipočítači Raspberry Pi, k BBC MICRO:BIT nebo k elektronické stavebnici Arduino. Jedinou hranicí je podle tvůrců vaše představivost.

 

 

 

Zdroj: Kickstarter, TývkaCZ

O autorovi

Michal Kvapil

Jsem člověk, který si prošel bohatou praxí v oblasti žurnalistiky. Stáž jsem odstartoval na Novinkách.cz. Následně jsem přešel do mediální skupiny Lagardere, kde jsem pět let působil v Rádiu Zet / BBC na redaktorské a editorské pozici. Pracoval jsem i na pozici zprávaře. Následně jsem přešel pod projekt Youradio Talk, kde jsem měl i vlastní pořady - například Krypton pořad o kryptoměnách. Praxi jsem nabral i v regionální televizi První boleslavská, ve které jsem si prošel prací kameramana, střihače i redaktora. Souběžně s tím spolupracuji pro portál Mladaboleslav.cz a Boleslavský deník.