Vyberte možnost Stránka

Kickstarter TOP5 #5: První robotický mop; 3D tiskárna IVI

Kickstarter TOP5 #5: První robotický mop; 3D tiskárna IVI

Čtrnáct dní se opět naplnilo a to znamená jediné. Máme tu pro vás nový díl pořadu Startup Point Kickstarter TOP5. Pro dnešek se zaměříme zase na různé oblasti. Pojďme se podívat na nejzajímavější projekty uplynulého týdne.

Jste milovníkem hudby a zajímáte o různé hudební nástroje? Pak vás zajisté zaujme projekt Travel Sax.

Jde o nejmenší elektronický saxofon na světě. Tento jedinečný hudební nástroj přivedla na svět společnost Odisei Music. Firma založená v Barceloně slibuje, že se lidé naučí pomocí tohoto nástroje na saxafon mnohem rychleji. Jeho výhodou je, že si ho můžete vzít kamkoli. Je totiž lehký a kompaktní. S tímto „saxíkem“ můžete trénovat kdekoli! Travel Sax můžete samozřejmě propojit prostřednictvím bluetooth s vaším chytrým telefonem nebo tabletem. Pomocí různých aplikací se můžete zdokonalovat v hraní.

Co si představíte pod pojmem potravina budoucnosti? Zcela jisté to budou červy, kobylky nebo všeobecně brouci. O tom dnes ale řeč nebude. Na Kickstarteru se objevil produkt Kelp Jerky.

Pochází stoprocentně z moře. Stojí za ním společnost AKUA, která se zaměřuje na moderní jídelníček. Snaží se tak přicházet na chutné, zdravé, pěstované a ekologicky šetrné pokrmy. Akua nyní představila stoprocentně veganské jídlo složené z mořských řas. Firma se nyní snaží tuto suroviny popularizovat a vrátit ji do jídelníčků většiny lidí. Jde totiž o surovinu, kterou jedli staré civilizace před tisíci lety. Kelp Jerky přichází ve třech příchutích. Má jít o proteinovou bombu bez nálože cukru.

Narwal je první robotický mop s inovativními samočistícími technologiemi. Navíc jde i o vysavač. Výrobce slibuje, že s tímto strojem nebudete muset při čištění podlah hnout ani prstem.

Výhodou je, že robot je schopný si mop sám umýt, opláchnout a osušit. Oproti ostatním robotickým mopům tak nemusíte měnit nádrž se špinavou vodou. Robot má v sobě zabudované dva kbelíky, které oddělují odpadní vodu od čisté. Součástí systému je pumpa určená pro rozprašování vody a systém pro čištění mopu. Robot s plnou pětilitrovou nádrží vyčistí místnost o 200 metrů čtverečních za tři hodiny. Pomoc aplikace v chytrém telefonu můžete upravovat nastavení čištění nebo jeho nastavit strategii. Tak vzhůru do uklízení.

Pěstování doma se začíná stávat zajímavým fenoménem. Startupy si této oblasti všímají čím dál více. My jsme už o několika projektech referovali. Nyní se na Kickstarteru objevilo další zařízení označené jako Grow BIG.

Vertikálně pak můžete vypěstovat až třicet druhů zeleniny nebo ovoce. Například pak jde o okurky, špenát, bazalku, mátu, papriku, rajčata, vodní meloun a mnoho dalších. Výrobce slibuje rychlejší pěstování a rostliny mají být i větší a hezčí. A to až o 30 až 50 procent oproti běžnému pěstování. Nepotřebujete k tomu přitom chemii ani geneticky modifikovaný organismus. Zajímavý je i samotný design.

Důležitou součástí života se stává nově i 3D tisk. V tomto ohledu se na Kickstarteru objevil nový projekt zvaný jako IVI.

Výrobce tiskáren slibuje, že během tří let trvajícího vývoje dokázal vyřešit základní chyby, které se potýkají u jeho konkurentů. Výstup mají představovat kvalitně a hladce opracované materiály ruku v ruce s vyšší efektivitou tisku. Tiskárna by se během tisku neměla také zasekávat nebo posouvat vrstvy. Tisková hlava se podle výrobce pohybuje rychlostí 300 mm / sekundu. IVI dosahuje neuvěřitelné přesností 15 mikronů / 0,015 milimetrů. IVI má představovat ideální nízkonákladné řešení pro modeláře. Výhodou je poté i následné natírání vytisknutého výrobku. Není totiž potřeba dobrušování nebo leštění.

Více informací o samotných projektech se dozvíte na crowdfundingovém portálu Kickstarter.

 

Zdroj: Kickstarter, Tývka.cz

O autorovi

Michal Kvapil

Jsem člověk, který si prošel bohatou praxí v oblasti žurnalistiky. Stáž jsem odstartoval na Novinkách.cz. Následně jsem přešel do mediální skupiny Lagardere, kde jsem pět let působil v Rádiu Zet / BBC na redaktorské a editorské pozici. Pracoval jsem i na pozici zprávaře. Následně jsem přešel pod projekt Youradio Talk, kde jsem měl i vlastní pořady - například Krypton pořad o kryptoměnách. Praxi jsem nabral i v regionální televizi První boleslavská, ve které jsem si prošel prací kameramana, střihače i redaktora. Souběžně s tím spolupracuji pro portál Mladaboleslav.cz a Boleslavský deník.