Vyberte možnost Stránka

Kickstarter TOP5 #4: Řešení pro špinavé tlapy psů; robotický pták už není tabu

Kickstarter TOP5 #4: Řešení pro špinavé tlapy psů; robotický pták už není tabu

V pořadí čtvrtý díl pořadu StartupPoint Kickstarter TOP5 přináší jako vždy velké množství zajímavých projektů. Nyní jsme se podívali na zoubek inovacím pro čtyřnohé kamarády, milovníky sýrů, novou alternativu za dronu, zdravý životní styl nebo skvělý produkt pro grafiky. Jaký projekt je vaším favoritem? 

 

U člověka zcela jistě platí, že umyté ruce jsou základem hygieny. Podobně by tomu mělo být i u našich domácích mazlíčků.

S řešením přichází produkt HyperScrub. Ten představuje doslova vůbec první “myčku” pro psí tlapky. Trávený čas venku je nedílnou součástí většiny psů. Ti prozkoumávají různé prostředí a dostávají se do kontaktu s povrchy, které nejsou pro jejich tlapky tak úplně zdravotně nezávadné. Tato skutečnost může vést k objevení vyrážek, alergických reakcí, infekcí, popáleninám nebo odřeninám. Tvoření bakterií v tlapkách se snaží vyřešit právě zařízení HyperScrub. Výrobce slibuje, že jeho výrobek eliminuje 99 procent bakterií a ruku v ruce s tím odstraňuje nečistoty na tlapkách. Zabráníte tak i znečištění vaší domácnosti.

 

Jste milovníkem sýrů? Tak to vás zajisté zaujme další projekt. Představuje jej zařízení Fromaggio, pomocí kterého si můžete vyrobit svůj vlastní sýr.

Jeho technologie představuje skloubení strojové výroby s pohodlím domova. Rovněž si budete moct vyrobit sýr ze surovin vám ušitých na míru. Váš vlastnoručně vyrobený sýr tak bude čerstvější a zdravější. Výrobce navíc slibuje jednoduchý a nenáročný proces. Náročný proces výroby domácích sýrů tak se zařízením Fromaggio odpadá. Veškeré kroky uskutečníte přes LCD dotykovou obrazovku. Stroj pak za vás udělá zbytek práce. Nedílnou součástí je i aplikace na chytrý telefon. Skrze ní můžete Fromaggio ovládat, zobrazit návod, objednávat ingredience nebo upravovat či sdílet vaše recepty. Přejeme vám dobrou chuť.

 

Ještě před pár lety byly drony něčím nevídaným. Nyní jsou na každém rohu. Co byste ale řekli na lítajícího robota imitujícího let ptáků? Na Kickstarteru se objevil nový projekt zvaný jako MetaFly.

Konstruktéři se v rámci něj zaměřili právě na biometiku ptáků. Konstrukční řešení tak vychází z pohybu okřídlených opeřenců. Tento ojedinělý vynález vychází z testování, které trvalo přes 50 let. V roce 2014 například stejná firma představila další stroj imitující let ptáka tentokrát označený jako Bionic Bird. Součástí balení MetaFly je samozřejmě i controller. Můžete letět až do vzdálenosti sto metrů. Výrobce slibuje i vysokou odolnost vůči pádům. Maximální rychlost odpovídá osmnácti kilometrům za hodinu. Baterie za letu vydrží osm minut. Nabíjení MetaFly trvá podle výrobce 12 minut.

 

Nemůžeme zapomínat ani na zdravý životní styl. K tomu nedílně patří pohyb. V tomto ohledu vybírá na Kickstarteru finanční prostředky projekt Halfbike.

Pokud hledáte zajímavou alternativu za kolo, pak by vás tento produkt mohl zajímat. Výrobce uvádí, že je vhodný pro trénink rovnováhy, reflexů ale i vytrvalosti. Tato zajímavá tříkolka je skladná a vejde se vám tak lehce do kufru vašeho automobilu. Nabízí i více převodových stupňů. Naučit se jezdit na Halfbiku může zabrat nějaký ten čas. Nejedná se o první model, který firma představila. Nyní slibuje ruku v ruce s geometrií i lepší proporce. Uživatelsky tak má být tříkolka přívětivější. Halfbike si díky předchozímu produktu vytvořil svoji komunitu. Mnoho lidí tak sdílí na sociálních sítích své zážitky, které s touto tříkolkou zažili. Co na ni říkáte?

 

Hlubotisk může být velice nákladným koníčkem. Tuto skutečnost se snaží změnit projekt Open Press.

Grafické techniky, jako jsou akvantita nebo grafická technika suché jehly vyžaduje oproti linorytu využití mnohem většího tlaku. Výsledkem je tak speciální lehký, přenosný a levný lis. Vejde se pouze do ruky a jeho výhodou je i snadná přenositelnost. Nenákladně si tak můžete užít velkého množství hlubotiskových metod, mezi něž patří leptání, gravírování a dříve zmiňovaná grafická technika suché jehly. Jediným vaším limitem je velikost tiskové plochy. Ta odpovídá velikosti 145×75 milimetrům. Veškeré výtisky se ale vejdou do obálky. Tyto speciální tiskové metody tak můžete použít u tvorby pohlednic nebo i vizitek. Pokud máte 3D tiskárnu, tak si můžete vytisknout svůj vlastní lis. K dispozici je totiž projekt, pomocí něhož si jej můžete sami postavit. Co na to říkáte? Plánky lisu si podle tvůrců stáhlo už přes 10 000 lidí.

 

 

Zdroj: Kickstarter.com. Tývka.cz

O autorovi

Michal Kvapil

Jsem člověk, který si prošel bohatou praxí v oblasti žurnalistiky. Stáž jsem odstartoval na Novinkách.cz. Následně jsem přešel do mediální skupiny Lagardere, kde jsem pět let působil v Rádiu Zet / BBC na redaktorské a editorské pozici. Pracoval jsem i na pozici zprávaře. Následně jsem přešel pod projekt Youradio Talk, kde jsem měl i vlastní pořady - například Krypton pořad o kryptoměnách. Praxi jsem nabral i v regionální televizi První boleslavská, ve které jsem si prošel prací kameramana, střihače i redaktora. Souběžně s tím spolupracuji pro portál Mladaboleslav.cz a Boleslavský deník.