Vyberte možnost Stránka

Kickstarter TOP5 #3: Konvice, která zkoumá vaši teplota; inovace v protahování

Kickstarter TOP5 #3: Konvice, která zkoumá vaši teplota; inovace v protahování

V aktuálním díle pořadu StartupPoint Kickstarter TOP5 jsme se zaměřili opět na více oblastí. Konkrétně jde o chytrou domácnost, vzdělávání, fotografii nebo zdravý životní styl.

V minulém díle jsme se zaměřili na kávu. Jsem tak rád, že vám mohu představit nový přístroj, který je určený na přípravu čaje. Všude kolem nás se začínají objevovat chytrá zařízení. Chytré telefony nejsou žádnou zvláštnosti. Zvláštností nejsou ani takzvané wearables neboli nositelná zařízení. Myslím tím chytré hodinky, náramky, prstýnky a další. Chytrá zařízení se objevují nově ale i v domácnosti. Na Kickstarteru se nově objevila chytrá čajová konvice Teplo. Její výrobci slibují personalizovaný zážitek. Orientuje se totiž na konzumenta. Sleduje tak jeho tepovou frekvenci nebo tělesnou teplotu. Snímá ale i pokojovou teplotu, vlhkost a další. Na základě těchto údajů pak konvice nastaví optimální teplotu a dobu vaření. Co na to říkáte?

Máme pro vás i projekt, který se zaměřuje na zachycení 3D fotografií. Toho docílíte pomocí fotoaparátu Reto3D. U tohoto zařízení nebudete potřebovat žádné nadstavbové objektivy. Výrobci slibují jednoduchost a příjemnou velikost. Své 3D fotografie vytvoříte pomocí specializované aplikace pro mobilní operační systémy iOS a Android.

Fotoaparát disponuje třemi objektivy. Přístroj je tak schopný zabírat obraz ze tří různých úhlů. Jedna fotografie je o velikosti poloviny jednoho kinofilmového pole. Můžete pak použít kinofilm s 36 snímky. 3D fotografii tak budete moct vytvořit prostřednictvím 24 sad snímků. Teď se dostáváme k lehčí komplikaci. Film musíte vyvolat a jednotlivé snímky vyfotit vašim smartphonem. Aplikace vám pak pomůže docílit kýženého 3D efektu.

Z puzzlí lze sestavit ledacos. Nevěříte? Názorným příkladem jsou ActivePuzzle. Pomocí tohoto výrobku můžete složit vlastního robota. Nepotřebujete k tomu znalosti programování ani žádné monitory. Puzzle pak jednoduše zacvaknete do sebe. Robota může sestavit opravdu každý.

Důležité je poznamenat, že každá puzzle má specifickou funkci. V jedné je zakomponovaná baterie a dodává robotovi energii. Dále je zde i kamera, která slouží jako senzor a snímá tak objekty, které se “puzzlebotovi” dostanou do cesty. Co na toto zařízení říkáte?

I dalším projektem jsou tak trochu puzzle. Tentokrát nejsou určeny pro stavbu robotů. Zaměřují se ale na sestavování slov. Produkt ALPHABET neboli abeceda tvoří 58 dřevěných destiček s písmeny. Podle tvůrců jde o produkt, který má sloužit především edukativním účelům. Se svými dětmi pak můžete skládat slova a zdokonalovat jejich slovní zásobu. Z destiček můžete vytvářet i různé tvary. Nemusí jít tak čistě o skládání slov. Fantazii se v tomto případě meze nekladou.

Dnes jsme opět vybrali projekty z různých oblastí. Stále se hovoří o zdravém životním stylu. Tím pádem není žádným překvapením, že si této oblasti všímáme i my. Na Kickstarteru se objevilo cvičební náčiní zvané The Warbler. Na první pohled se tato cvičební pomůcka podobá pouze korkovému válečku. Jde ale o speciálně navrženou protahovací pomůcku. Ta má přitom speciální tvar, který kopíruje kontury těla k obnovení měkkých tkání a svalů do původní podoby. Materiál z korku s vysokou hustotou, která dodává správné množství tlaku vašim ztuhlým svalům.

 

 

 

Zdroj: Kickstarter, Tývka.cz

O autorovi

Michal Kvapil

Jsem člověk, který si prošel bohatou praxí v oblasti žurnalistiky. Stáž jsem odstartoval na Novinkách.cz. Následně jsem přešel do mediální skupiny Lagardere, kde jsem pět let působil v Rádiu Zet / BBC na redaktorské a editorské pozici. Pracoval jsem i na pozici zprávaře. Následně jsem přešel pod projekt Youradio Talk, kde jsem měl i vlastní pořady - například Krypton pořad o kryptoměnách. Praxi jsem nabral i v regionální televizi První boleslavská, ve které jsem si prošel prací kameramana, střihače i redaktora. Souběžně s tím spolupracuji pro portál Mladaboleslav.cz a Boleslavský deník.