Vyberte možnost Stránka

Kamery Avonic naleznou nově uplatnění na operačních sálech

Kamery Avonic naleznou nově uplatnění na operačních sálech

Společnost Avonic, holandský výrobce speciálních kamer, nově získala lékařskou certifikaci. Kamery Avonic CM70-IP, které byly podrobeny intenzivním testům a získaly certifikaci podle patřičné normy, tak mohou být používány na operačním sále a pomáhat při operacích a jejich přenosech. Využití slibují také v dynamicky se rozvíjejícím oboru telemedicíny.


„V sektoru zdravotnictví je nanejvýš důležité, aby kamery fungovaly bez rušení jiných lékařských elektrických zařízení. Lékařská certifikace pak Avonicu otevírá nové příležitosti pro aplikace v oblasti zdravotnictví a zdravotní péče včetně telemedicíny,“

Andrej Hronec, ředitel společnosti Audiopro

Bezpečnost nade vše

Elektrické zdravotnické přístroje musí být bezpečné jak pro uživatele, tak i pacienty. Splnění platných norem (NEN-EN-IEC 60601-1-2 (2015) dokazuje, že výrobky Avonic jsou všeobecně uznávány jako bezpečné a odolné všem vlivům, kterým mohou být v rámci lékařského použití vystaveny.

„Tato zajišťovací norma se vztahuje na bezpečnost a funkčnost zařízení a systémů v přítomnosti elektromagnetického rušení a na elektromagnetické rušení vyzařované zařízeními a systémy. Kamera je testována na maximum bez jakýchkoli známek technického selhání. Tento výsledek jen podtrhuje spolehlivou holandskou kvalitu PTZ kamer Avonic,“

Michal Černý, zástupce firmy Avonic v ČR

Partner společnosti Avonic, společnost Ditec a její divize Ditec Medical se specializuje na vývoj na míru šitých řešení pro zdravotnictví. Jejich audiovizuální technika pro zdravotnický trh je nyní rozšířena o PTZ kamery Avonic řady CM70. Ty kombinují dokonalou kvalitu obrazu kamer Avonic spolu s dalšími webovými kamerami.

Zdroj: Avonic

O autorovi

Michal Kvapil

Jsem člověk, který si prošel bohatou praxí v oblasti žurnalistiky. Stáž jsem odstartoval na Novinkách.cz. Následně jsem přešel do mediální skupiny Lagardere, kde jsem pět let působil v Rádiu Zet / BBC na redaktorské a editorské pozici. Pracoval jsem i na pozici zprávaře. Následně jsem přešel pod projekt Youradio Talk, kde jsem měl i vlastní pořady - například Krypton pořad o kryptoměnách. Praxi jsem nabral i v regionální televizi První boleslavská, ve které jsem si prošel prací kameramana, střihače i redaktora. Souběžně s tím spolupracuji pro portál Mladaboleslav.cz a Boleslavský deník.