Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Social Impact Award: Slavnostní vyhlášení vítězů

2. října 2019 @ 18:00 - 22:00

Celé léto tvrdě dřeli na tom, aby ze svého nápadu, jak zlepšit svět, udělali životaschopný projekt.

To, kam se posunuli, co dokázali a co se naučili, vám odprezentují na slavnostním vyhlášení.

Porota nakonec vybere 3 vítězné projekty, které získají 1500 euro na rozvoj svého projektu, marketingovou a mediální podporu a letenky do Kyjeva na globální summit Social Impact Award. Nakonec vyhlásíme vítěze hlasování veřejnosti, který poletí do Kyjeva s nimi.

Finalisté:
Projekt Ekobrko chce zabránit plastovému šílenství. Proto vyrábí brčka ze speciálních těstovin. Po použití můžete brčko lehce zkompostovat, či ještě lépe – sníst.

Phoenix nest plánuje pomáhat studentům posledních ročníků vysoké školy při hledání toho pravého zaměstnání. Pomocí sebereflexivních rozhovorů a metody Ikigai najdou jejich silné stránky a pomohou jim je rozvinout.

Nadační fond CrohCo pomáhá pacientům trpícím Crohnovou chorobou se s ní vyrovnat a tvoří komunitu, kde mohou tito lidé sdílet své starosti a zkušenosti s ostatními nemocnými. Mimo jiné také tvoří aplikaci IBD Fighter, která umožní proti této chorobě efektivněji bojovat.

No F-ears mají vizi, ve které neslyšící lidé nemají žádné bariéry v komunikaci se slyšícími. Plánují vyvinout aplikaci, která bude mimo jiné překládat znakovou a mluvenou řeč v reálném čase.

Psichologie.cz řeší problém nevychovaných psů. Podle nich spousta páníčků svému psu jednoduše nerozumí. Pes je potom nevychovaný, což stresuje nejenom majitele, ale také široké okolí. Klíč leží v tom, psa řádně vychovat a najít k němu ten správný vztah. Tomu chtějí napomoct tvorbou online kurzu, který bude obsahovat ty správné informace o psí výchově a výcviku. Navíc 30 % z ceny kurzu půjde na vámi vybraný útulek.

Recept na vztahy je platforma pro inspiraci, produkty a nástroje, kterými lidé mohou zlepšit svá partnerská soužití. Fungující a naplňující vztahy mají totiž dopad na celou společnost, ale zdroje informací o nich jsou často rozdrobené a povrchní. A právě to řeší další z našich finalistů.

RepeteBox je vratný obal pro e-shopy vyrobený lidmi v chráněné dílně. Má za cíl zatočit s přebytečným odpadem vznikajícím při doručení každého produktu objednaného online.

ReproBooktor je audiopřehrávač pro seniory se zrakovým postižením. Díky snadnému ovládání je možné si vybrat svou oblíbenou knížku, přeskočit na poslední kapitolu či zvyšovat hlasitost. Přístroj pomáhá seniorům, kteří už nemohou číst, obnovit jejich lásku ke knihám.

Agentura Seniorem s radostí pomáhá starým lidem zapojit se zpět do pracovního procesu. Řeší tím několik různých problémů. Mezi nimi například špatnou finanční situaci seniorů, nedostatek pracovních sil na trhu práce, ale také fakt, že až 25 % seniorů trpí psychickými problémy, často spojených s tím, že si nepřijdou užiteční.

Umění Lidem chce znevýhodněným lidem představit umění jako formu terapie, sebepoznání, útěchy, sdílení, řemeslo a cestu k vlastní kreativitě. Vzniklá díla bude možné zakoupit na jejich e-shopu, čímž podpoříte i další organizace podobného typu.


Těšit se můžete na skvělé občerstvení, networking a kupu mladých nadšených inovátorů na jednom místě. Vstupné je zdarma, stačí se zaregistrovathttp://bit.ly/slavnostnivyhlaseníSIA.

Podrobnosti

Datum:
2. října 2019
Čas:
18:00 - 22:00
Štítky Akce:
, , , ,
Webová stránka:
https://www.facebook.com/events/527997854626275/

Místo konání

Rytířská 536/29, 11000 Praha
Praha, Česká republika + Google Mapa
Webová stránka:
www.csas.cz/‎